Domácí

Žárlivka z pražské zoo. Mluvčí zoologické zahrady vydala knihu

V současné době vychází kniha Žárlivka. Napsala ji Lenka Pastorčáková (35), která si jakožto mluvčí pražské zoo vyzkoušela i novou roli spisovatelky. Co o svém dílu prozradila?

Herečka Jitka Schneiderová, zpěvačka Debbi nebo psychiatr Jan Cimický pokřtili román Žárlivka, který napsala mluvčí pražské zoo Lenka Pastorčáková. Jak již název sám napovídá, příběh je založen na chorobné žárlivosti, ale i vztahu rodičů a dětí.


"Jedno s druhým v románu souvisí. Hlavní postava, Renáta, chorobně žárlí, přičemž nejvíce jí dají zabrat zrzky. Proto ten nápad oslovit jako kmotry právě tyto překrásné dámy. Hledala jsem zrzku, ze které šílí muži i ženy, a našla rovnou pět. Perfektní. Kdyby Renáta skutečně žila a dorazila na křest, nejspíš by skončila v péči Jana Cimického," smála se Pastorčáková.


Zdroj: Nova.cz


"Pro mě je chorobná žárlivost nemoc jako každá jiná, byť bohužel nemá svou diagnózu. Snad žádný jiný nemocný člověk nesklízí tolik opovržení jako právě chorobný žárlivec," dodala Pastorčáková.

Související obsah


Součástí románu je i píseň "Až tu budeš s námi", kterou nazpívala oskarová Markéta Irglová. Autorem hudby je pianista a skladatel Tomáš Kačo, jež v minulosti vyprodal Carnegie Hall.


 

han, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz