Zahraničí

Amos se narodil slepý! Průvodce i ochranu mu dělá o hlavu menší pes

Amos se narodil slepý! Průvodce i ochranu mu dělá o hlavu menší pes
Zdroj: Profimedia

Britka Jess Martinová se rozhodla adoptovat slepého stafordšírského bulteriéra Amose ze záchranné stanice. Když si ho vzala domů, bála se, co na to řekne její devítiletý border teriér Toby. Ten si však svého spolubydlícího oblíbil natolik, že se stal jeho ochranářem a drží se ho na každém kroku. Je pro něj vodicím psem.

Sedmadvacetiletá Jess Martinová žije ve Velké Británii a pracuje v oddělení lidských zdrojů v Hasičské a záchranné stanici Cheshire. Loni pracovala jako dobrovolník v záchranné stanici, ve které se nacházel stafordšírský bulteriér Amos. Od malička je bohužel slepý, informoval Sky News.

Martinová si Amose okamžitě oblíbila a adoptovala ho. Vzala ho do rodiny, ve které už jednoho pejska měla, a to devítiletého border teriéra Tobyho. Žena se obávala, že si psi nesednou a nebudou se mít rádi. Ukázal se ale opak.

Toby svého nového brášku přijal a stali se z nich nejlepší přátelé. Také se stal jeho vodicím psem. Pomáhá mu dostat se například k misce s vodou nebo se ho snaží pořád ochraňovat.

"Na začátku na něho Toby párkrát zaštěkal a ignoroval ho. Amos nevěděl, jak se chovat k jiným psům, jelikož pochází z chovatelské stanice. Po pár dnech jsem viděla, jak Amos nemohl najít misku s vodou. Toby mu ji přistrčil a pomohl mu," vzpomínala Martinová.

Související obsah

Toby se také chová jako jeho bodyguard pokaždé, když jdou někam ven a podnikají různá dobrodružství společně. "Když jsme chodili na procházky, Amos byl velmi vyděšený, zejména ze zvuků a Toby věděl, že potřebuje pomoct. Takže pokaždé, když se Amos zastavil, šel Toby k němu a lehl si vedle něj, dokud nebyl připravený pokračovat," doplnila majitelka.

Podle ní si oba vytvořili mezi sebou silné pouto. Znají také navzájem své hranice. "Hlavním problémem Amose je, že ostatní psi ho nemají rádi, když k němu přistoupí, jelikož s nimi nemůže komunikovat stejným způsobem. Nemá žádné jiné přátele," dodala Martinová.

Podívejte se, jak se Toby o svého parťáka stará:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz