Yetti

Indická armáda tvrdí, že objevila Yettiho. A ukázala tajemné fotky

Indická armáda tvrdí, že objevila Yettiho. A ukázala tajemné fotky
Zdroj: Twitter

Indická armáda tvrdí, že při expedici v nepálských horách našla stopy legendárního Yettiho. Zveřejnila fotky, na kterých jsou ve sněhu vidět zhruba 90 centimetrů dlouhé a 40 centimetrů široké stopy. Na sociálních sítích se však okamžitě stala terčem posměchu.

Oficiální účet indické armády na twitteru v úterý 30. dubna zveřejnil fotografie, na které jsou údajně stopy sněžného Yettiho. "Armádní horolezecká expedice viděla záhadné stopy mýtického Yettiho v základním táboře Makalu dne 9. dubna 2019," napsali.

Stopy by podle armády měly měřit 91x38 centimetrů. "Tento těžko polapitelný sněžný muž byl spatřen v minulosti právě jen na území národního parku Makalu-Barun," dodali na twitteru.

Na sociálních sítích se okamžitě objevila řada reakcí. Mnoho lidí se v nich však armádě směje. Ta zatím příspěvek vůbec nekomentovala a nereagovala ani na reakce tisku.

Související obsah

"Otisk nohy naznačuje, že Yetti má jen jednu nohu. Vypadá to, že o druhou přišel při leteckém útoku v Balakotu," vtipkuje jeden z diskutujících. Siddharth se naopak ptá, zda by jednodušším vysvětlením otisků nemohly být sněžnice.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz