Domácí

Noc prozářily hořící hranice, zachytila je i družice. FOTO

Noc prozářily hořící hranice, zachytila je i družice. FOTO
Zdroj: Profimedia

Poslední dubnový večer prozářily ohně po celé republice, díky vydatnému dešti, který pokropil vyprahlou zemi, se podle hasičů jednalo o poměrně klidnou noc. Lidové veselice v České republice zachytila i družice.

Kvůli dlouhotrvajícímu suchu panovaly obavy, že bude během filipojakubské noci platit výstraha před možným vznikem požárů. Nakonec naštěstí přišel déšť a lidé tak mohli poslední dubnovou noc oslavit tradičně pálením čarodějnic.

Celou republiku prozářilo ohromné množství ohňů, což potvrzuje i snímek z družice, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. "Tmavě fialové tečky značí ohně," vysvětlují meteorologové z ČHMÚ na facebooku.

Poklidný průběh oslav si pochvalují i hasiči. Například pražští hasiči museli kvůli ohni vyjíždět jen jednou. Loni to bylo hned 14 případů, které souvisely s čarodějnicemi.

Zdroj: ČHMÚ

"Letošní čarodějnická noc byla nejklidnější za posledních pět let," zhodnotil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Slavili jste filipojakubskou noc pálením čarodějnic? Zašlete fotky vašich hranic na email zpravy@nova.cz nebo na profil TN.cz na facebooku.

Související obsah

Podobně na tom je i Jihomoravský kraj. "Poslední dubnový večer spojený s "pálením čarodějnic" byl pro jihomoravské hasiče klidný. Letošní lidové veselice se obešly bez zásahu hasičů," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Poslední dubnový den královéhradečtí hasiči zasahovali celkem třikrát, ani jednou to ale podle tiskové mluvčí Martiny Götzové nemělo spojitost s pálením čarodějnic. "Během večera pak vyjížděli hasiči na Jičínsku ke dvěma planým poplachům, kdy byl nahlášen požár, ale nakonec se jednalo o ohniště po pálení pod kontrolou," doplnila Götzová.

"Pro hasiče to byly jedny z nejklidnějších čarodějnic posledních let. Vyjížděli pouze k 64 požárům a těch, které se týkaly čarodějnického pálení, bylo v minimum," shrnula tisková mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Zaoralová.

klma, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz