Koření

Holky na cestách a jejich loučení s lyžařskou sezónou

V naší kotlině si už plnými doušky užíváme jara, v rakouských Alpách ale stále nekončí lyžařská sezóna. S rubrikou Holky na cestách se rozloučíme se zimou a otestujeme podmínky na svazích.

Rozlučka s lyžařskou sezónou si zaslouží opravdovou lahůdku a tak holky na cestách vyrazily do Söldenu, prominentního střediska, které je po Vídni druhou nejnavštěvovanější rakouskou destinací. Samozřejmě je zajímalo, proč se právě tohle středisko v hluboce zařezaném údolí Ötztal pyšní přezdívkou rakouský Aspen.

Nejdelší sjezdovka začíná na vrcholu Schwarze Schneid ve výšce více než tři tisíce metrů nad mořem a vede až do Söldenu, který je v nadmořské výšce 1 378 metrů. Lanovky zvládnou za jedinou hodinu přepravit 68 tisíc lyžařů, kteří si mohou užít svahy hned na třech třítisícovkách. Holky začaly ve výšce 3 250 metrů nad mořem na ledovci Tiefenbach. I když budete nedočkaví, rozhodně si tu nezapomeňte odskočit na vyhlídkovou plošinu. Pohled na majestátní zasněžené hory zalité sluncem za tu chvíli zdržení rozhodně stojí.

Související obsah

Lyžařské středisko Sölden má i ledovcovou oblast, takže je možné lyžovat od října až do května. Letos byl otevřen 007 Elements, filmovou instalaci o Jamesi Bondovi, která je na vrcholu Gaizchalkogl ve výšce přes tři tisíce metrů nad mořem.

Související obsah


Další středisko - Obergurgl-Hochgurgl je velmi typické tyrolské lyžařské středisko, ale přesto je výjimečné. Je tu jistota sněhu od listopadu až do května a na sjezdovku se dostanete ze všech hotelů. Je tu 110 kilometrů sjezdovek a 24 vleků a lanovek.

Související obsah

Ať už si vyberete slavnější a tím pádem i dražší Sölden, nebo skromnější Obergurgl-Hochgurgl, vždy na vás čekají perfektní podmínky - lyžovat na ledovci totiž můžete v obou střediscích.
 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz