Zahraničí

První možné příčiny: Co mohlo za letecké neštěstí v Moskvě?

První možné příčiny: Co mohlo za letecké neštěstí v Moskvě?
Zdroj: Profimedia

Vyšetřovatelé se snaží objasnit příčiny letecké nehody na moskevském letišti. Během havárie letadla Suchoj Superjet zemřelo 41 cestujících. Vyšetřují především možnou chybu pilota, selhání vybavení a vliv špatného počasí.

Ruští vyšetřovatelé, kteří se podílí na objasnění příčiny letecké nehody, která vzala život 41 lidí, se zaměřují na chybu pilota, selhání vybavení a špatné počasí. Příčinou tragédie mohla být i kombinace všech zmíněných faktorů.

Podle svědků letadlo prý zasáhl blesk. Mohlo však podle expertů dojít i ke zkratu nebo jiné poruše. Vyšetřovatelé odebrali vzorky pohonných hmot, budou zkoumat záznamy z kamer. Také by mohla napovědět černá skříňka.

Poté, co letadlo v neděli přistálo na mezinárodním moskevském letišti Šeremetěvo, informovala ruská média, že někteří cestující trvali na tom, že si před evakuací z hořících trosek musejí vzít svá zavazadla. Porušili prý tak základní nouzový protokol a zpomalili celkovou evakuaci.

Podívejte se na video, které koluje světovými médii:

Ruský vyšetřovací výbor, orgán činný v trestním řízení, zkoumá jako nejpravděpodobnější možné příčiny nezkušenost pilotů, mechanické problémy a problémy související s počasím.

Během havárie letadla Suchoj Superjet zemřelo 41 cestujících. Palubní personál vydal pokyny k evakuaci, kterými se lidé měli řídit, pro některé pasažéry ale mělo být důležité zachránit hlavně své osobní věci.

Toto tvrzení dokazují i videa, která kolují po sociálních sítích. Na nich jsou vidět lidé, kteří vybíhají z hořícího letadla i se svými zavazadly. "Někteří z nás se chovají tak, že i v takové situaci jsou pro ně důležitější vlastní věci. Lidé včetně dvou dětí zemřeli, ale někdo si zachránil kufr," uvedl podle The New York Times letecký expert Vadim Lukaševič. Cestující, kteří měli upřednostnit svá zavazadla, ale nejspíš potrestáni nebudou.


Podívejte se na reportáž TV Nova o tragické nehodě:

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz