Léčba

Center pro léčbu rakoviny je v ČR 13. Objednat se můžete i sami!

Center pro léčbu rakoviny je v ČR 13. Objednat se můžete i sami!
Zdroj: Profimedia

Pro léčbu rakoviny máme v České republice speciální pracoviště. Pacientům se zde dostane nejširších možností léčby.

Špičkové vybavení a široké možnosti zahrnující nákladnou biologickou léčbu nebo imunoterapii – to jsou ve zkratce hlavní důvody, proč se s nádorovým onemocněním léčit v komplexních onkologických centrech (KOC).

V České republice jich máme 13, a i když pro řadu pacientů znamená léčba na těchto místech stovky najetých kilometrů navíc, představuje v mnoha případech nejlepší možnou péči o ně.

V České republice funguje systém takzvané centrové léčby od roku 2006. Netýká se jen pacientů s nádorovými onemocněními. Podobná odborná pracoviště mají k dispozici také nemocní s revmatoidní artritidou, roztroušenou sklerózou nebo lupénkou.


Komplexní onkologická centra poskytují pacientům veškeré možnosti nejmodernější diagnostiky a léčby, včetně té nejnákladnější. V centrech je vysoká koncentrace odborníků na konkrétní problematiku. Pracují v takzvaných multidisciplinárních onkologických týmech a zajišťují pacientům optimální individuální léčbu.

Související obsah


Dostat se do rukou profesionálů v onkologických centrech není nijak složité. Většinu nemocných tam odešle jejich ošetřující lékař. Pacienti se tam však mohou objednat také sami.

Stačí si na internetových stránkách České onkologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně (ČLS JEP) najít nejbližší pracoviště a dohodnout si termín vyšetření.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz