Medvěd

Po moravských lesích se prohání medvěd! Obec varovala obyvatele

Po moravských lesích se prohání medvěd! Obec varovala obyvatele
Zdroj: Profimedia

Na východní Moravě se opět objevil medvěd. Spatřil ho v úterý ráno jeden z obyvatel obce Lopeník na Uhreskohradišťsku, jak se potuluje po okolních lesích. Zatím není jasné, o jakého medvěda se jedná.

“Upozorňujeme občany, že v okolí obce Lopeník byl spatřen medvěd. Dbejte proto, prosím, zvýšené opatrnosti při pohybu v okolí obce a v lese,“ sdělil obecní úřad v úterý ráno svým obyvatelům.


“Pokud vím, medvěd se tu objevil poprvé. Spatřil ho jeden místní občan v úterý zrána,“ řekl starosta Lopeníku Roman Buček pro TN.cz. Vedení obce okamžitě zareagovalo a své obyvatele obce o medvědu informovalo.


Spatření medvěda lopeničtí ohlásili policii a místní správě Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty do Luhačovic. Její pracovníci pak na místo přijeli, nafotili medvědí stopy a sádrou odlili jejich otisky.

Související obsah


Zatím není jasné, o jakého medvěda se jedná. Ve středu ráno by ale měla mít další informace připravená Agentura ochrany přírody a krajiny.


Obec Lopeník má necelé tři stovky obyvatel a nachází se jen několik kilometrů od hranic se Slovenskem.


V dubnu měli vědci možnost sledovat pohyb medvědice, kterou odchytili u Lysé hory a na krk jí přidělali telemetrický obojek. Medvědice se pohybovala po Beskydech, za tu dobu urazila 130 kilometrů. Více si přečtěte zde.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz