Nehoda

Americká stíhačka se zřítila přímo do skladu! Uvnitř začalo hořet

Kuriózní havárie se stala ve čtvrtek odpoledne u letecké základny March Air Reserve Base v Kalifornii. Při cvičném letu se tam na budovu skladu zřítil americký bojový letoun F-16. Pilot se naštěstí stihl katapultovat.

Americký bojový letoun F-16 narazil při cvičném letu v jižní Kalifornii do komerční budovy. Ve skladu následně začalo hořet, trosky zranily dvanáct zaměstnanců skladu, informovala televize ABC. Podle zástupce šéfa místních hasičů ale nešlo o velký požár.

Pilot stíhačky se před nárazem stihl katapultovat. Nehoda se stala ve čtvrtek odpoledne místního času (v pátek krátce po půlnoci SELČ) nedaleko letecké základny March Air Reserve Base.

Proč letoun spadl je předmětem vyšetřování. Po nehodě byla v obou směrech uzavřena blízká dálnice a na místě zasahovala řada hasičských a záchranářských vozů.

Související obsah

Zda měl na sobě letoun nějakou výzbroj, zatím není jasné. Po nehodě byli evakuováni lidé v okruhu 4 kilometrů. "Tým odborníků teď prohledává budovu, zda v ní není něco, co by mohlo být nebezpečné," informovala americká televize.

pan, TN.cz

K tématu Nehoda

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz