Zahraničí

Kongresmani smí nahlédnout do Trumpova učetnictví, rozhodl soud

Kongresmani smí nahlédnout do Trumpova učetnictví, rozhodl soud
Zdroj: Profimedia

Federální soud dal za pravdu výboru Sněmovny reprezentantů, který požaduje finanční záznamy amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle něj je rozhodnutí šílené a odvolá se proti němu.

Výbor pro dohled a reformu americké Sněmovny reprezentantů vyzval firmu Mazars, aby mu poskytla finanční záznamy prezidenta Spojených států Donalda Trumpa za posledních osm let.

Soud nyní rozhodl, že Trump nemůže výzvu výboru blokovat, důvody výboru jsou podle soudce Amita Mehty oprávněné, firma Mazars má nyní sedm dní na vyhovění požadavku.

Prezident Trump označil rozhodnutí za "šílené", novinářům sdělil, že se proti němu odvolá, uvádí agentura Reuters.

Související obsah

Americký prezident Donald Trump odmítá zveřejnit svá daňová přiznání, právě proto američtí kongresmani chtějí nahlédnout do jeho účetnictví.

"Proč demokraté nehledí na všechny zločiny spáchané křivou Hillary a na falešné vyšetřování Ruska? Získali by tak zpět jejich důveryhodnost. Jerry Nadler, Schiff, měly by otevřenou úplně novou cestu. Možná by mohli i kandidovat na prezidenta," reagoval Trump.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Píše se na Deník.cz