Domácí

Radní nazval Zemana Hitlerem, z radnice ani ODS neodejde

Radní nazval Zemana Hitlerem, z radnice ani ODS neodejde
Zdroj: Profimedia

Radní ODS v Jesenicích Martin Lang se omluvil za své výroky na facebooku, kde přirovnal prezidenta Miloše Zemana k Hitlerovi a napsal, že je nutné ho podřezat. Zároveň rezignoval na funkci předsedy jesenické ODS. Zůstává však nadále zastupitelem obce a členem strany.

"Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini," stálo v kontroverzním výroku Martina Langa, který je zastupitelem v Jesenicích a nyní už bývalým šéfem tamní ODS. Vyjádření vyvolalo vlnu kritiky a pobouření, Lang navíc pro Deník N řekl, že se odmítá omluvit.

Na úterním jednání ODS Jesenice se ale přesto Zemanovi omluvil s tím, že se jednalo o "nadsázku obdobnou nadsázce používané panem prezidentem." Podle vyjádření jesenické ODS na facebooku uznal, že výroky byly zcela nepatřičné, neakceptovatelné a nevhodné do civilizované diskuze o veřejných věcech.

Navíc se vzdal své dosavadní funkce předsedy jesenické ODS. "Rada vzala na vědomi rezignaci Martina Langa a vítá je prohlášení. Označila za nepřijatelné, aby členové ODS v politické komunikaci klesali na úroveň Miloše Zemana, ilustrovanou jeho výroky o likvidaci novinářů v přítomnosti Vladimíra Putina, zastřelení předsedy vlády či vázání členských legitimací do kůže členů ODS," napsala ODS Jesenice na facebooku.

Fuknci předsedy převzal dosavadní místopředseda Martin Kuruc, který odvolání potvrdil. "Zastupitelem nadále zůstává," vyjádřil se o Langovi pro TN.cz Martin Kuruc. ODS se navíc rozhodla, že se svého člena nevzdá, přestože mu původně hrozilo vyloučení ze strany.

Podle Kuruce po něm strana požadovala pouze omluvu a bylo jí vyhověno, takže je všechno v pořádku. Případem se ale nadále zabývá policie - prošetřují ho pro podezření z vyhrožování násilím.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz