Zdeněk Hřib

Nepořádek a smrad! Tak to vypadá na pozemku pražského primátora

Na pozemku jednoho domu v pražských Kyjích jsou hromady nepořádku a nepříjemný zápach. Dům patří pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi, který ho údajně koupil v roce 2015 ve zchátralém stavu. Nepořádek tam podle něj zůstal po minulém majiteli.

Na zahradě okolo domu leží hromada pneumatik, otlučená vana, rámy rozmlácených oken a starý novinový stánek. Kolem je zápach a skoro až ironicky značka Práce na silnici. Pozemek patří pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), který tvrdí, že nepořádek nechal na pozemku bývalý majitel.

Právě primátor je teď ale zodpovědný za to, aby nepořádek neohrožoval okolí. "Piráti bojují proti prázdným bytům, proti neefektivnímu využívání a takzvaným spekulantům. Sám pan primátor má přitom takhle zaneřáděnou nemovitost," reagoval Petr Stuchlík z hnutí ANO. 

"Jak se pan primátor stará o svůj majetek, tak se stará i o město. A je to vidět," tvrdí Alexandra Udženija (ODS). Podle Jiřího Pospíšla z TOP09 je to hrozná vizitka.

Původní vlastník měl podle Hřiba lhůtu, do kdy měla skládka zmizet, jenže to se nestalo. "Prostě co nevyklidil, to já teď musím nějakým způsobem vyhodit," řekl pražský primátor. Pozemek s domem chce zrekonstruovat a v těsném sousedství Kyjského rybníka se usadit.

Související obsah

Hned tak to ale asi nebude, práce kolem domu prý totiž nestíhá. "Trávím soboty i neděle na magistrátu, tak na to nemám tolik času, kolik bych chtěl," dodal Hřib. "Poklady" na jeho zahradě určitě zaberou několik náklaďáků. Možná by ho nepobrala ani pirátská loď.

pan, Ondřej Špalek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz