Teroristický útok

Egypťan měl chystat útok ve jménu ISIS. Vypovídali svědci

U Krajského soudu v Brně v pátek pokračovaly výslechy svědků v případu Egypťana, který podle obžaloby plánoval zabít svou milenku i jejího údajného přítele výbušným pásem. Za pokus o dvojnásobnou vraždu mu hrozí až 20 let za mřížemi.

Přítelkyně si našla jiného, jenže to se neodpouští. Dvaatřicetiletý Moustafa Eldewiny se podle obžaloby rozhodl, že se jí pomstí. V březnu loňského roku měl plánovat vraždu své bývalé i jejího nového přítele.

Podle svědků chtěl čin spáchat ve jménu Islámského státu a poté odjet do Egypta. Prostřednictvím svého přítele sháněl zbraň a dokonce i výbušnou vestu, kterou se měl chtít po příjezdu policistů odpálit.

"On měl nůž a požádal mě, jestli mu můžu sehnat pistole. Jestli mu můžu sehnat výbušnou vestu. Žena ale sama upozornila policisty, kteří se případem začali zabývat a plán tak nevyšel," uvedl jeden ze svědků.

Obžalovaný se u soudu hájí tím, že vše byla jen legrace a že svou expřítelkyni zavraždit nechtěl.

U soudu dnes vypovídala další z bývalých partnerek obžalovaného – matka jejich společného dítěte. Podle své výpovědi druhou ženu znala a o tom, že by Eldewini plánoval vraždu, prý nevěděla.

Související obsah

Proti Egypťanovi ale mluví další svědectví i odposlechy, které mají kriminalisté k dispozici.

Muž se do Česka přistěhoval v roce 2010. Před třemi lety se zúčastnil televizní soutěže jako fakír. Za vraždu ve stádiu pokusu mu hrozí až 20 let vězení. Případ nadále řeší Krajský soud v Brně.

vbo, Věra Müllerová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz