Počasí

Příští týden přijdou tropy! Pak se mírně ochladí. PŘEDPOVĚĎ

Příští týden přijdou tropy! Pak se mírně ochladí. PŘEDPOVĚĎ
Zdroj: Getty Images

Průměrné a nadprůměrné teploty předpovídají meteorologové na příští čtyři týdny. Vůbec nejtepleji by mělo být už v nadcházejícím týdnu, kdy se teploty mohou přehoupnout i přes tropickou třicítku. Naopak nejstudenější je podle měsíčního výhledu poslední červnový týden.

"První týden bude teplotně nadprůměrný, minimální noční teploty budou klesat většinou na 16 až 10 °C. Maximální denní teploty budou stoupat na 25 až 31 °C, v závěru týdne poklesnou na 21 až 25 °C," uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Pak přijde mírné ochlazení. Další týdny budou podle meteorologů teplotně slabě nadprůměrné až průměrné. Nejchladnější bude závěr měsíce, kdy by v noci měly teploty klesat na 12 °C, přes den se budou pohybovat průměrně kolem 23 °C.

V příštím týdnu se nejčastěji budou teploty pohybovat mezi 25 až 28 °C, ojediněle by mohly, hlavně v první polovině týdne, mohly vystoupat až na 31 °C. V noci by naopak neměly klesnout pod 10 °C.

Související obsah

Týden od 10. června bude ještě podle meteorologů převážně teplotně nadprůměrný s teplotami mezi 23 a 26 °C. Pak se začne mírně ochlazovat a v třetím týdnu bude přes den teploměr ukazovat 21 až 26 °C. Poslední týden přinese další ochlazení a teploty nejčastěji mezi 21 a 24 °C, klesnout mohou i na 18 °C.

"Období jako celek by mělo být srážkově průměrné. První týden bude srážkově nadprůměrný s průměrným týdenním úhrnem až kolem 31 mm. V ostatních týdnech se budou průměrné týdenní úhrny pohybovat kolem normálu s hodnotou kolem 15 mm," dodali meteorologové.

Tropický týden s bouřkami

Meteorologové v sobotu zveřejnili také předpověď na příštích sedm dní. V neděli se dočkáme jasné či polojasné oblohy, ráno ojediněle s mlhami, denní teploty budou mezi 25 až 29 °C, na horách pak o 10 °C nižší.

V pondělí i v úterý bude také jasno či skoro jasno, ráno ojediněle s mlhami. Odpoledne a večer mohou přijít přeháňky nebo bouřky. Ty by měly v úterý zasáhnout hlavně západ republiky. Přes den se teploty budou pohybovat mezi 26 °C a tropickou třicítkou.

Ve středu budou nejvyšší denní teploty dokonce ještě o stupeň vyšší – 27 až 31 °C. Bude jasno až polojasno, odpoledne se zvýšenou oblačností, na východě místy přeháňky a bouřky.

Související obsah

 

Ve čtvrtek bude polojasno, od západu bude přibývat oblačnosti a přeháněk, místy mohou být i bouřky, ojediněle i silné. Denní teploty budou 26 až 30 °C.

V pátek a o víkendu bude polojasno, přechodně oblačno, místy s přeháňkami, zpočátku i bouřkami. Denní teploty budou 25 až 29 °C, postupně se mírně ochladí na 21 až 25 °C.

Počasí koncem května bylo extrémní, více v reportáži:

vbo, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz