Zahraničí

Znásilněná dívka (17) podstoupila eutanazii: Život byl nesnesitelný

Znásilněná dívka (17) podstoupila eutanazii: Život byl nesnesitelný
Zdroj: Instagram

Noa Pothoven (17) pocházející z Arnhemu, podstoupila eutanazii, na kterou získala práva v Nizozemí. Mladá Holanďanka byla v dětství znásilněna, trpěla post traumatickou stresovou poruchou, depresemi a anorexií.

Minulou neděli zemřela ve své posteli sedmnáctiletá Noa Pothoven. Šokující na tom je, že dívka si vzala život dobrovolně a dopomohla si k tomu eutanazií.


Život měla skutečně složitý. V dětství byla znásilněna. Trpěla post traumatickou stresovou poruchou, depresí a anorexií.


Související obsah


Tíhu svého života už nechtěla nést a svěřila se s tím na Instagramu. "Možná ti někoho překvapí, ale byl to můj plán už dlouho a není to impulzivní jednání. Půjdu rovnou k věci. Nejdéle do deseti dnů zemřu. Rozhodla jsem se, že půjdu tam nahoru, protože to, jak trpím, je nesnesitelné," napsala."Nepřesvědčujte mě, že mám změnit svoje stanovisko. Moje rozhodnutí je konečné. Rozloučím se s těmi nejdůležitějšími lidmi, které mám kolem sebe. Děkuji za podporu," dodala ještě předtím, než svůj život skončila.


Související obsah


Podmínky eutanazie v Nizozemí jsou velmi striktní. Pacient musí mimo jiné cítit, že je v opravdu bezvýchodné situaci a nemá naději na zlepšení. Posoudit ho má ještě druhý lékař. Informace přinesl Daily Mail.

han, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz