Zahraničí

Znásilněná dívka (17) podstoupila eutanazii: Život byl nesnesitelný

Znásilněná dívka (17) podstoupila eutanazii: Život byl nesnesitelný
Zdroj: Instagram

Noa Pothoven (17) pocházející z Arnhemu, podstoupila eutanazii, na kterou získala práva v Nizozemí. Mladá Holanďanka byla v dětství znásilněna, trpěla post traumatickou stresovou poruchou, depresemi a anorexií.

Minulou neděli zemřela ve své posteli sedmnáctiletá Noa Pothoven. Šokující na tom je, že dívka si vzala život dobrovolně a dopomohla si k tomu eutanazií.


Život měla skutečně složitý. V dětství byla znásilněna. Trpěla post traumatickou stresovou poruchou, depresí a anorexií.


Související obsah


Tíhu svého života už nechtěla nést a svěřila se s tím na Instagramu. "Možná ti někoho překvapí, ale byl to můj plán už dlouho a není to impulzivní jednání. Půjdu rovnou k věci. Nejdéle do deseti dnů zemřu. Rozhodla jsem se, že půjdu tam nahoru, protože to, jak trpím, je nesnesitelné," napsala."Nepřesvědčujte mě, že mám změnit svoje stanovisko. Moje rozhodnutí je konečné. Rozloučím se s těmi nejdůležitějšími lidmi, které mám kolem sebe. Děkuji za podporu," dodala ještě předtím, než svůj život skončila.


Související obsah


Podmínky eutanazie v Nizozemí jsou velmi striktní. Pacient musí mimo jiné cítit, že je v opravdu bezvýchodné situaci a nemá naději na zlepšení. Posoudit ho má ještě druhý lékař. Informace přinesl Daily Mail.

han, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz