Václav Klaus mladší

Klaus mladší odhalí svou novou stranu. Má šanci uspět?

Václav Klaus mladší v pondělí představí své nové politické hnutí. V databázi uchazečů o členství je prý více než patnáct set lidí. V neděli se ladily poslední detaily. Bude to prý velkolepé, i když mažoretky, které zakladatel nového hnutí avizoval, zatím nebudou.

V neděli se v reprezentativním pražském hotelu domlouvaly detaily pondělní tiskové konference, kde se Václav Klaus mladší chystá odtajnit název a osobnosti své nové politické strany. Do médií přitom už prosákly informace, že nové uskupení se bude jmenovat Trikolora - hnutí občanů. To ale bývalý člen ODS ani nepotvrdil, ani nevyvrátil.


Podle politologů má nově vzniklá strana reálnou šanci zamíchat politickými kartami. “Má šanci fungovat jako vysavač nespokojených voličů ODS i některých středových. Může oslabit i Tomia Okamuru a SPD. Myslím, že si tam najde témata i volič ANO,“ zhodnotil politolog Jan Kubáček.


“Pan Václav Klaus je naším politickým konkurentem, takže platí standardní pravidla politického boje,“ pronesl předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO).


“Ono se teprve ukáže, jak moc se posune ke krajní pravici, do jaké míry bude konkurovat SPD, nebo nám,“ řekl místopředseda ODS Martin Kupka.


“Tak to je sport, udělat jim to těžký, budeme se snažit. Já jsem nepřemýšlel nad tím, kolik získáme procent, komu je sebereme,“ prohlásil Klaus mladší.

Související obsah


Naopak Piráti nebo TOP 09 se o své voliče prý neobávají. “O voliče může přijít ODS, SPD, ale Piráti určitě ne,“ ujistil místopředseda strany Jakub Michálek. “Já se nedomnívám, že strana Václava Klause mladšího by mohla oslovit náš elektorát,“ uvedl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.


V nové straně Václava Klause mladšího prý bude i několik veřejně známých osobností. Spekuluje se například o kardiochirurgovi Janu Pirkovi nebo ekonomce Markétě Šichtařové.
 

Barbora Divišová, rod, TN.cz

K tématu Václav Klaus mladší

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz