Domácí

Klaus mladší končí v politice. Už nemám žádnou energii, přiznal

Václav Klaus mladší odchází z politiky. Trikolóru nepovede do letošních sněmovních voleb a sám nebude nikam kandidovat. Důvody jsou z drtivé většiny osobní, napsal na facebooku. Syn bývalého prezidenta podle svých slov nemá na další působení ve veřejném životě energii. Co nejdřív chce svolat celostátní sněm, aby mohl skončit jako předseda hnutí.

Klaus mladší v úterý oznámil odchod z politiky. "Po zralé úvaze jsem se rozhodl, že nepovedu Trikolóru do sněmovních voleb 2021, nebudu sám nikam kandidovat a ukončím veřejné aktivity," napsal na facebooku.

O pozitivní energii podle svých slov přišel v létě 2017, kdy se mu rozpadla rodina. Prý ztratil vtip a někdy se rozhodoval radikálně.

"Dostal jsem mraky hlasů, ale z pozice naštvanosti, smutku či rozzlobenosti se politika dělat nedá, člověk musí vyvolávat naději a mít zcela pozitivní myšlení. Myslím, že to bylo vidět," konstatoval Klaus mladší.

Po zral vaze jsem se rozhodl, e nepovedu Trikolru do snmovnch voleb 2021, nebudu sm nikam kandidovat a ukonm...

Zveejnil(a) Vclav Klaus ml. dne ter 23. bezna 2021

Poslancem se syn bývalého prezidenta poprvé stal v roce 2017. Do dolní komory parlamentu kandidoval za ODS. Kvůli sporům o dalším směřování strany ji opustil a založil hnutí Trikolóra. "Povolební útěk ODS do levého proevropského středu jsem považoval za chybu, respektive jiný politický směr a snažil se něco udělat. Objezdil jsem republiku dodávkou, setkával se s lidmi," pokračoval.

Související obsah

Chyba je ve mně, prohlásil Klaus mladší

Hnutí podle Klause mladšího něco chybí. Problém ale nevidí v tom, že se k Trikolóře nepřipojilo výraznější množství vlivných lidí s podobnými názory. "Chyba je ve mně. Nemám energii a prostě nemůžu teď svolávat ostatní na zteč, když vím, že bych sám šel bez chuti. Všechno na světě je práce. Kandidovat jen jakoby proti Pirátům je stejně jako proti Babišovi politický nesmysl," konstatoval.

"Svoláme, co nejrychleji celostátní sněm, abych se mohl i formálně vzdát funkce předsedy. Ale toto není politický status, co se má stát a kdo má co dělat. Tohle je osobní rozhodnutí," uzavřel Klaus mladší.

Už v lednu vyzvali někteří členové Trikolory Václava Klause mladšího k rezignaci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz