Prezident

Protesty za odstoupení Babiše postrádají podle Zemana smysl

Protesty za odstoupení Babiše postrádají podle Zemana smysl
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman považuje demonstrace proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) a ministryni spravedlnosti Marii Banešové (za ANO) za zbytečné. A státní zástupce Pavel Zeman se podle něj snaží jen zviditelnit. V nedělním rozhovoru také kritizoval snahu ruských komunistických poslanců o udělení statutu veteránů vojákům, kteří se v roce 1968 podíleli na okupaci Československa.

Miloš Zeman v neděli prohlásil, že demonstrace proti Babišovi považuje spíše za nějaké podpůrné shromáždění pro politiky, kteří chtějí odvolat Andreje Babiše. Řekl to při rozhovoru pro rádio Frekvence 1.


“Když se podíváte na historii všech demonstrací od roku 1989, tak jediná demonstrace byla úspěšná, a to ta v roce 1989, všechny ostatní skončily v prázdnu. Demonstrací byla celá řada včetně těch odborářských a žádná nevedla ke změně vlády,“ shrnul vývoj protestů v Česku Zeman.


Nelíbí se mu také, že si Česká republika neřeší své problémy vnitřně, ale přes Evropskou unii. “Dříve jsme si stěžovali v Moskvě, předtím jsme si stěžovali v Berlíně, teď si stěžujeme v Bruselu. Nechci použít termín udavačství, ale národ, který si svoje vnitřní věci nedokáže vyřídit sám na své domácí půdě, není zcela svéprávný. Ti, kteří jej chtějí svéprávnosti zbavit a stěžují si v Bruselu, jednají proti zájmům České republiky,“ pronesl Zeman.


V této souvislosti se vyjádřil i k nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi. Ten se chce podle Miloše Zemana jen zviditelnit. “Před několika jsem mu říkal, že by se měl zabývat kauzou tunelování OKD, tehdy neudělal nic. Teď, když kvůli jeho nicnedělání začaly opravdu diskuze o jeho odvolání, tak považoval za nutné se zviditelnit,“ řekl Zeman.


Nakonec se Zeman ještě pochlubil úspěchem v rámci iniciativy Trojmoří. Tu tvoří dvanáct států střední a východní Evropy, jejichž společným cílem je mimo jiné i lepší propojení těchto států. Při posledním setkání se tam objevil i německý prezident Frank-Walter Steinmeier a předseda Evropské komise Jean-Clause Juncker.

Související obsah


“Jsem velmi rád, že se české delegaci do závěrečného komuniké prosadit bod, který se týká spolupráce v oblasti vodní dopravy, což je kanál Dunja-Odra-Labe, a jsem také rád, že tento projekt kromě nás podporuje i Polsko,“ doplnil.


Zeman si také v rozhovoru neodpustil několik nevhodných výrazů, které směřoval k ruským komunistickým poslancům. Ti se snaží prosadit uznání statutu veteránů pro vojáky, kteří se účastnili okupace Československa v roce 1968.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Prezident

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz