Vyhrožování

Za řeči o vystřílení školy vězení? Mladíka podezírají z vyhrožování!

Šestnáctiletého mladíka, kterého v pondělí zadrželi kvůli výhrůžce střelbou na českých školách, policisté podezřívají z trestného činu nebezpečné vyhrožování. Na případ je přes Interpol upozornily americké bezpečnostní složky.

Za trestný čin nebezpečné vyhrožování hrozí jeden rok vězení, pokud by se ho ale někdo dopustil se zbraní, tak se sazba zvyšuje až na tři roky odnětí svobody. V případě že je ten člověk mladistvý, což se týká i tohoto zadrženého, tak se sazba naopak snižuje na polovinu.

Mladík se policistům ještě v pondělí večer k činu přiznal, jeho motivem měl být pouze vtip. Vypadá to, že na falešném twitterovém účtu zřejmě v pondělí dopoledne napsal cosi o vystřílení školy v České republice.

Asi ho ani ve snu nenapadlo, co tím způsobí. Příspěvek totiž na sociální síti zachytily americké bezpečnostní složky, které pak prostřednictvím Interpolu informovaly českou policii. A ta pro změnu vydala varování školám.

Související obsah

Školy měly přijmout bezpečnostní opatření, například aby si zaměstnanci všímali podezřelých lidí se zavazadly v blízkosti areálů. Policie zatím mladíka podezírá z nebezpečného vyhrožování, možná mu k tomu přibude ještě šíření poplašné zprávy. Před podobnými vtipy policisté důrazně varují.

vbo, Ondřej Špalek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz