Domácí

Mláďata zvířat se letos začala rodit brzy, záchranné stanice jsou plné

Záchranné stanice pro ohrožené živočichy mají teď hodně napilno. Některé už nemají pro zvířata ani volné místo. Mláďata se letos v přírodě začala rodit dřív. Více než 50 jich stačila zachránit od začátku roku například jen stanice v Rokycanech.

Malá liška se má čile k světu. Přitom nechybělo moc a mohla přijít o život. Lidé ji našli opuštěnou u silnice blízko Domažlic. Záhy pochopili, že se sami o ni postarat nesvedou. A lišku předali do péče provozovateli rokycanské záchranné stanice.

"Mohlo dojít k tomu, že máma uhynula na silnici. Protože to mládě bylo v podstatě hodně zubožené. A nebo máma mohla stěhovat liščata do nějaké bezpečnější nory nebo nějakého místa a zapomněla," uvedl provozovatel stanice Pavel Moulis.

Mláďat tam je požehnaně. Třeba sourozenci kuny skalní. Dělali neplechu kdesi v domě a ničili fasádu. Možná už se po pár týdnech přikrmování vrátí do svého přirozeného prostředí. Filozofie záchranné stanice je jasná - příliš mláďata nerozmazlovat, umět se s nimi včas rozloučit a pustit je na svobodu.

Související obsah

V útulku si zvlášť považují 10leté dámy. Samice káněte lesního dokázala odchovat bezpočet mláďat. Teď právě adoptovala malou poštolku. Ta vypadla z hnízda.

Některá mláďata jsou bohužel zdravotně handicapovaná a budou trvale odkázaná na pomoc lidí.
 

František Nyklas/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz