Domácí

Babišovi zveřejnili fotky z oslavy: Sorry jako, chceme motýle!

Babišovi zveřejnili fotky z oslavy: Sorry jako, chceme motýle!
Zdroj: Instagram

Manželka premiéra Andreje Babiše slavila o víkendu narozeniny. Na ni pozvala své přátele, kterým vytvořila jednotný outfit, a to kšiltovku s heslem "Sorry jako". Tento výrok řekl před pár lety Babiš, když hovořil o svém majetku. Někteří lidé by to mohli brát jako výsměch veřejnosti, a to hlavně v době, kdy se po celé republice konají proti premiérovi demonstrace.

"Sorry jako, nejlepší parta na světě," napsala v neděli na instagram Monika Babišová a zveřejnila fotografie z oslavy svých pětačtyřicátých narozenin. Ta se konala v Čapím hnízdě a nechyběl na ní ani její manžel premiér Andrej Babiš.

Heslo "Sorry jako" bylo napsané na kšiltovkách, které měla na sobě nejen oslavenkyně, ale i další hosté. Tento výrok řekl před dvěma lety Babiš novinářům, když se ho ptali na jeho majetek. Od té doby se na internetu objevovaly různé fotografie s tímto heslem.

Lidé se výrokem pořádně bavili. A očividně nejen oni. Babišová i s hosty se kšiltovkou velmi pyšnili. "Pár přátel stačí mít .... držíte mně nad vodou a za to vás miluju," dodala oslavenkyně na instagramu.

Předseda vlády si zase navlékl mikinu s nápisem "Chceme motýle", čímž pro změnu narážel na svůj nedávný nepovedený projev o neškodlivosti řepky. „My v Čechách máme rádi přírodu. My chceme. My máme obrovský program na vodu. My chceme zasadit deset milionů listnáčů. Kůrovec nám žere lesy. My chceme znovu motýle! A ty včely mají rádi tu řepku, můžou si kecat novináři, co chtějí. Mají, je to pravda. Já jsem byl v Lysé nad Labem na výstavě,“ prohlásil na konci května na konferenci českých a německých podnikatelů. Projev se pak na internetu objevil v mnoha karikovaných podobách.

Související obsah

Fotografie z oslavy nejspíš nezlepší situaci, která se v posledních dnech v České republice děje. Na různých místech se konají demonstrace, na kterých lidé požadují odchod Babiše a ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Lidé by totiž fotografie mohli brát jako výsměch kritikům. "Papaláši se vysmívají běžným občanům," popsal Štěpán R. A další doplňuje : "Mají z nás... bžundu." Další kritik Jiří M. by zase rád věděl, jestli museli Babišovi za pronájem Čapího hnízda zaplatit, když jim teď nepatří.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz