Domácí

Kryštof, Prachař či šéf Kofoly! Od Babiše se odvracejí jeho příznivci

Kryštof, Prachař či šéf Kofoly! Od Babiše se odvracejí jeho příznivci
Zdroj: facebook

Premiér Andrej Babiš začíná přicházet o své věrné podporovatele. Spolupráci s ním ukončila kapela Kryštof, která od Agrofertu získávala finance na své koncerty. Dále se od něho odvrátil také herec Jakub Prachař nebo šéf Kofoly Jannis Samaras, který hnutí ANO dříve sponzoroval.

Kapela Kryštof se ukazovala po boku premiéra Andreje Babiše několik let a v roce 2014 s ním dokonce navázala spolupráci, kdy Agrofert, spadající do svěřenského fondu premiéra, podporoval nejen jejich koncerty, ale také letní kempy.

"Projekt Kryštof Kemp je superúspěšný, všechny koncerty vyprodané, některé za pár minut. Skvělá zábava pro celou rodinu. Gratuluju Richardovi, i když úspěch se u nás často neodpouští, bohužel. Jsem přesvědčen, že příští rok vyprodá fotbalový stadion," napsal Babiš na facebook před třemi lety.

Richard Krajčo také na internetových stánkách kapely děkoval Babišovi za to, že je přijel na Kempy navštívit a díky němu mohou existovat. V letošním roce už se na pozvánkách Agrofert jako sponzor neobjevuje.

"Je to tak, že momentálně nemáme s Agrofertem žádné závazky ani smluvní vztahy vzhledem k projektům spojeným s kapelou Kryštof," řekl pro Info.cz manažer kapely Jan Lippert.

Ukončení potvrdil pro portál Info.cz také mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. "Je pravda, že jsme se pro tuto chvíli dohodli se skupinou Kryštof na ukončení spolupráce," uvedl Hanzelka. Další informace zveřejnit nechtěl.

Související obsah

Premiéra přestal podporovat také dřívější sponzor koncernu Agrofert a šéf Kofoly Jannis Samaras. Ten se dokonce stal i členem hnutí ANO, nyní už v něm však není. "Nebavilo mě to. V politice je příliš mnoho negativní energie," řekl Samaras pro Hospodářské noviny (HN).

Od Babiše se měl odvrátit také herec Jakub Prachař. "Zmizel jsem, ale to už je dlouho, přes rok určitě. Myslím, že důvody jsou zřejmé. Nechci je rozvádět," vysvětlil HN Prachař.

I když premiér některé osobnosti ztratil, další ho pořád podporují. Například hokejista Jaromír Jágr, se kterým se Babiš už několikrát vyfotil a hokejista vystupoval i ve volebním klipu hnutí ANO, dále zpěvačka Marie Rottrová nebo herečka Veronika Žilková.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz