Zahraničí

Za nadávky na veřejnosti do vězení! V této zemi pozor na pusu

Za nadávky na veřejnosti do vězení! V této zemi pozor na pusu
Zdroj: Profimedia

Mnoho lidí nejde pro sprosté slovo daleko, najdou se i tací, kteří používají nadávky v běžném rozhovoru. Málokdo ale tuší, že například v Austrálii mohou mít lidé kvůli klení na veřejnosti problémy se zákonem. V Jižní Austrálii hrozí mastná pokuta i vězení.

I přesto, že je občasné klení vesměs považováno za normální, nadávky na veřejných místech mohou člověka v Austrálii dostat do pořádných problémů. Klení v parcích, na plážích, v restauracích a na podobných místech je totiž nelegální, uvádí portál Dailymail.

Zákon konkrétně říká: "Osoba nesmí používat urážlivý jazyk v nebo blízko veřejných prostor nebo škol."

Tresty se v Austrálii liší podle jednotlivých oblastí, v Novém Jižním Walesu hrozí pokuta až 660 dolarů (kolem 15 tisíc korun). Soud může také uložit až 100 hodin prospěšných prací.

Související obsah

V Jižní Austrálii jsou tresty ještě přísnější. Za sprostá slova podle Dailymailu hrozí pokuta do výše 1250 dolarů (přes 28 tisíc korun), hrozí také vězení a to až na tři měsíce.

Tím ale překvapivé zákony nekončí, v Austrálii podle australianewsly mohou lidé dostat pokutu například za to, že jim hraje z auta hlasitá hudba. V některých australských státech hrozí pokuta například také při nezamčení vozidla.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz