Zahraničí

VIDEO silných turbulencí: Letuška narazila do stropu, lidé se opařili!

Přes sto cestujících prožilo chvíle hrůzy na palubě letadla Boeing 737-300. Letoun byl na cestě z kosovské Prištiny do švýcarské Basileje, když se dostal do silných turbulencí. Stroj se třásl tak, že letuška narazila ke stropu. Vyděšení lidé se začali modlit.

Silné otřesy vyděsily cestující nedělního letu půl hodiny před přistáním. Letadlo bulharské společnosti ALK Airlines se nekontrolovatelně třáslo dlouhých deset minut. Videozáznam, který natočila na mobil Mirjeta Bashová, ukazuje moment, kdy turbulence nečekaně začaly.

Letuška byla zrovna v uličce a nabízela cestujícím servis. Otřes neustála a vyletěla do vzduchu. Kolem začaly létat i osobní věci cestujících a také nabízené nápoje, včetně vroucí vody. "Mému manželovi to opařilo krk. Myslela jsem si, že všichni zemřeme," citovala agentura AP jednu z cestujících.

Související obsah

Při turbulencích utrpělo zranění 10 ze 121 cestujících. I když video zachytilo dramatický vzlet letušky, ta se obešla bez zranění. Pilotovi se podařilo přistát bez problémů a na místě už čekali hasiči a záchranná služba, která se postarala o zraněné.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz