Sunny

Příběh se uzavírá! Štěně ze Snídaně s Novou dostalo páníčka

Rok a půl mohli diváci Snídaně s Novou sledovat příběh asistenčního psa Sunnyho. Když se poprvé štěně zlatého retrívra ukázalo před kamerou, byly mu dva měsíce. Jméno mu vybrali diváci. V pátek se jeho příběh uzavřel, Sunny dostal svého páníčka, kterému bude dělat celý život společníka.

Společníka bude Sunny dělat rodině Moravcových z Prahy. Jejich synové Oliver a Denis mají poruchu autistického spektra. Hlavně malý Oliver si Sunnyho zamiloval ještě, když ani netušil, že by mu jednou mohl pomáhat.

Když se od společnosti Helppes Moravcovi dozvěděli, že by mohli dostat Sunnyho, rodiče chvíli váhali vzhledem k medializaci. Chlapci měli hned jasno. "Řekli, že jiného psa už nechtějí," prozradila maminka.

Sunnyho v sobotu čeká promoce. S rodinou se už nějaký ten čas sžívá. Podle instruktorů bylo zhruba od 3 nebo 4 měsíce jasné, že Sunny bude dělat společnost dítěti.

Sunny se od počátku stal miláčkem diváků Snídaně s Novou. Ti mohli rok a půl sledovat jeho vývoj a výcvik v asistenčního psa. Na Instagramu má Sunny tisíce fanoušků.

Na začátku dostala štěně do péče vychovatelka Katka, aby Sunnyho provedla jeho dětstvím a aby se už od malička připravoval na trénink budoucího asistenčního psa. Učil se od těch nejjednodušších úkolů. Chodil ukázněně na vodítku, pohyboval se v davu lidí, zvykal si na zvířata, učil se jízdě na eskalátorech, anebo nebrat jídlo ležící na ulici.

Nad další fází Sunnyho výcviku dohlížel Radek Fuchsa z organizace Helppes. "Dostal jsem na začátku skvělýho psa. Normálně jsem ho nechal vyrůst a dospět," řekl Fuchsa.

Po celou dobu obrážel nejrůznější akce, kde jste ho mohli vidět na vlastní oči, a učil se situacím, se kterými se v běžném životě může setkat. Všem dělal radost. Asistenční pes musí zvládnout úkoly jako podávání předmětů, poslušnost či zastavení před silnicí.

Související obsah

Ze Sunnyho se stal statný pes, který zvládá vše na jedničku a nerozhodí ho nejeden těžký úkol. "Má skvělý potenciál fungovat do budoucna na vysoké úrovni," chválí Sunnyho jeho trenér.

A v pátek nastal velký den. Sunny už nebude "snídaňové štěně", ale na ulici jej budete potkávat jako pravého asistenčního psa.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz