Sunny

Snídaňový pes Sunny poprvé závodil! Podívejte se, jak dopadl

Zlatý retrívr Sunny, kterého diváci televize Nova znají od malého štěněte z pořadu Snídaně s Novou, má za sebou první významnou soutěž. V sobotu se zúčastnil mistrovství České republiky asistenčních psů. Jak se mu vedlo?

Sunnyho znají diváci především ze Snídaně s Novou. I když si jako každé štěně zvládl rošťácky pohrát, byl od malička trénován jako asistenční pes. Co se za rok a půl naučil v centru pro výcvik, mohl konečně předvést po boku svého páníčka. A to rovnou na mistrovství České republiky asistenčních a vodicích psů.

"Je strašně pěkné vidět to, když máte nováčka, u kterého vidíte za pár let ten obrovský posun, jak se z pejskaře amatéra stane už profík, který tady dokáže závodit a dokáže vyhrát," popsal své pocity trenér společnosti Helppes Radek Fuksa.

Pro svou premiéru na mistrovství si Sunny a jeho parťák Denis vylosovali startovní číslo deset. "Chtěl jsem číslo jedenáct, protože to je moje nejoblíbenější číslo, ale tak desítka je lepší než být první," prohlásil Sunnyho páníček Denis Moravec.

Sunny se během soutěže musel předvést v několika disciplínách, jako například dlouhé odložení na místě, přinášení předmětů, otevírání šuplíků nebo ignorování odhozené potravy.

Související obsah

"Když po něm házeli ty buřty, tak on ví, že to nesmí, takže on jim uhýbá. A ten třetí buřt mu letěl na zadek, takže se zvedl a šel za synem mu žalovat. Ale jinak si myslím, že zvládli všechno perfektně," uvedla Denisova maminka Alexandra.

"Já jsem na kluky pyšný, protože vím, jak byli ráno nervózní, jak to prožívali, protože Sunny pořád ještě je mladý pes. A když se dívám na tu bodovací kartu, tak myslím, že je to skvělý, že se to podařilo," chválil Fuksa. Nakonec se Sunny umístil na sedmém místě a za svůj výkon si z mistrovství domů odnesl balíček pamlsků.

Dominika Janochová/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz