Zahraničí

Boeing 737 MAX se do provozu jen tak nevrátí, má další problém

Boeing 737 MAX se do provozu jen tak nevrátí, má další problém
Zdroj: Profimedia

Federální úřad pro letectví (FAA) odhalil další potenciálně rizikovou chybu letadel Boeing 737 MAX, kterou musí výrobce napravit. Bude tak trvat ještě několik týdnů, než se rozhodne, jestli se letadla mohou vrátit do provozu.

Potíže jsou opět s počítačovým systémem, konkrétně se softwarem, který stroj navádí automaticky k zemi. Riziko bylo odhaleno během simulačního testu minulý týden a ještě není jisté, zda lze problém vyřešit aktualizací softwaru, anebo bude potřeba složitějších oprav hardwaru. O problému informovala agentura Reuters.

Boeing 737 MAX byl celosvětově odstaven v březnu kvůli dvěma haváriím během pěti měsíců. Od té doby společnost Boeing pracuje na tom, aby dostala své nejprodávanější letadlo zpět do leteckého provozu.

V květnu FAA prohlásila, že by o tom mohla rozhodnout už koncem června. Vzhledem ke zjištění nové chyby ale Boeing v červnu nemůže provést certifikační zkušební let. Ten by v nejlepším případě mohl proběhnout 8. července. FAA ale bude nejméně další dva až tři týdny přezkoumávat výsledky, než rozhodne, jestli se 737 MAX vrátí do vzduchu.

Související obsah

Letecká společnost United Airlines ve středu uvedla, že letouny nevrátí do provozu dříve než začátkem září. 737 MAX nesmí létat po tragických nehodách z října loňského roku v Indonésii a letošního března v Etiopii.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz