Střelba

U mešity v Brestu postřelil dva lidi, pak prý zbraň obrátil proti sobě!

U mešity v Brestu postřelil dva lidi, pak prý zbraň obrátil proti sobě!
Zdroj: Profimedia

Zatím neznámý pachatel postřelil ve čtvrtek odpoledne dva lidi před mešitou ve francouzském Brestu. Střela měla zasáhnout i imáma mešity. Pachatel před příjezdem policistů utekl, policie jej později našla mrtvého.

Podle listu Daily Mirror zasáhl střelec před mešitou ve čtvrti Pontanezen dva lidi, z nichž jeden byl imám mešity v Brestu Rachid El Jay. Podle webu Euronews.com to potvrdil brestský prokurátor Jean-Philippe Recappe.

Údajný střelec byl nalezený mrtvý poblíž svého auta. Podle policie se střelil do hlavy. Uvedla to francouzská agentura AFP.

Jestli byl útok nábožensky motivovaný, zatím podle Recappeho není jasné. Muž měl ale před střelbou s imámem hovořit. Druhým zraněným je imámům příbuzný. Pachatel měl vypálit šest nebo sedm střel. Pak podle svědků nasedl do auta značky Renault Clio a ujel pryč.

Související obsah

Oběti střelby by ale neměly být v ohrožení života. Podle svědků je střely zasáhly do nohou. Po ošetření je záchranáři převezli do nemocnice. Mešita předtím neobdržela žádné výhrůžky. Francouzské ministerstvo vnitra zavádí zvýšenou ostrahu náboženských objektů.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz