řízky

Úlomky plastu v řízcích! Ve skladu měli poslední, ostatní se vykoupily

Úlomky plastu v řízcích! Ve skladu měli poslední, ostatní se vykoupily
Zdroj: Getty Images

Veterináři našli v mražených kuřecích řízcích z Německa úlomky plastů. Lidé je mohli koupit v prodejnách v Praze, Pardubicích, Hostivici a Říčanech. Ve skladu už stihli kontroloři zastavit pouze poslední zásilku.

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z prodeje mražené obalované řízky vyrobené v Německu pro britskou společnost Iceland Foods. V kuřecím mase se našly úlomky plastů. Do Česka dodávala výrobek firma Iceland Czech - Iglu s. r. o.

Veterináři se o nebezpečí dozvěděli z Velké Británie, která produkt vložila do Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF). "SVS neprodleně rozhodla o stahování zmíněného výrobku z české tržní sítě," uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Výrobce dovážel řízky do skladu v Dašicích v Pardubickém kraji, odtud putovaly do dalších prodejen společnosti Iceland Czech. Lidé mohli výrobek koupit na šesti místech v Praze a také v Pardbicích, Hostivici a Říčanech.

"Ve zmíněném skladu se podařilo zachytit a pozastavit poslední zásilku, která obsahovala 240 kusů balení drůbežích řízků o celkové váze téměř 260 kilo," sdělil Vorlíček. Lidé, kteří mají řízky doma, je mohou vrátit tam, kde je koupili. Stahují se všechny šarže.

Identifikace výrobku:

Produkt: Mražené obalované kuřecí řízky

Originální název: Iceland 60 Crispy Chicken Dippers

Hmotnost balení: 1, 08 kg

Výrobce: Mantos International Food GmbH

Původ: Německo

Zdroj: Státní veterinární správa ČR

 

Zdroj: Státní veterinární správa ČR
epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz