Domácí

Nestárnoucí klasika: Češi na kapra a bramborový salát nedají dopustit

Kapr a bramborový salát budou i letos vévodit štědrovečerní tabuli. Ke klasice se podle rybářů navíc vrací i mladší generace, která ještě před deseti lety experimentovala s jinými druhy ryb. Vyplynulo to z ankety TV Nova, podle níž většina Čechů sice dává přednost kaprovi, ale hned za ním jsou řízky a klobásy.

Ještě před patnácti lety byli Češi ohledně vánočního stolování překvapivě kreativní. Paní Jitka Karabinová ze Žíželevsi například vyrábí salát z hub. V Česku se bramborového salátu o Štědrém dnu sní na dvanáct tisíc tun. A k němu většinou hospodyňky smaží nejznámější sladkovodní rybu.

"Mladí objevují domácího kapra, který je v rybníkářství tady proslavený," popsal Adolf Vondrka z Rybničního hospodářství v Lázních Bohdaneč. Například reportér TV Nova má už měsíc kapra rozporcovaného. Tak jako každý rok od nepaměti si ho s předstihem chytil v rybníku.

Související obsah

Příprava štědrovečerní večeře začíná o den dřív, kapr totiž musí rozmrznout. Naopak u Jasanských v České Třebové nechtějí skončit o svátcích na pohotovosti. "My máme lososa, nemáme rádi kosti, ať žijí Vánoce," svěřil se TV Nova Jan Jasanský.

Ovšem ve třetině domácností se smaží úplně něco jiného. Obvykle jde o kuřecí nebo vepřové řízky, případně vinné klobásy. Desítky let stejné jídlo mají třeba nemocniční pacienti. "V pardubické nebo litomyšlské nemocnici dostanou pacienti filé s bramborovým salátem," popsala mluvčí Nemocnic Pardubického kraje Kateřina Semrádová.

Související obsah

O poznání víc si vyvařují hasiči na stanici v Holicích, pokud ovšem nehasí vánoční stromečky. "K obědu rybí polívka a řízek kapra, k večeři bílá klobása," pochlubil se profesionální hasič z Holic Libor Svoboda.

Pokud jde o ryby, z osmdesáti procent lidé kupují kapry, následují pstruzi a třetí místo patří amurům. Mění se způsob přípravy. Velmi oblíbený je prý vařený kapr. Připravuje se s kořenovou zeleninou a doba varu je krátká, jen zhruba 15 až 20 minut.

Související obsah

Podle jednoho britského průzkumu mají Češi druhou nejzdravější štědrovečerní večeři z 20 evropských států. A některé britské deníky dokonce ostrovany nabádaly, aby začali jíst jako my. Britové totiž se svým pečeným krocanem a tradičním pudinkem dopadli úplně nejhůř.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz