Domácí

Nestárnoucí klasika: Češi na kapra a bramborový salát nedají dopustit

Kapr a bramborový salát budou i letos vévodit štědrovečerní tabuli. Ke klasice se podle rybářů navíc vrací i mladší generace, která ještě před deseti lety experimentovala s jinými druhy ryb. Vyplynulo to z ankety TV Nova, podle níž většina Čechů sice dává přednost kaprovi, ale hned za ním jsou řízky a klobásy.

Ještě před patnácti lety byli Češi ohledně vánočního stolování překvapivě kreativní. Paní Jitka Karabinová ze Žíželevsi například vyrábí salát z hub. V Česku se bramborového salátu o Štědrém dnu sní na dvanáct tisíc tun. A k němu většinou hospodyňky smaží nejznámější sladkovodní rybu.

"Mladí objevují domácího kapra, který je v rybníkářství tady proslavený," popsal Adolf Vondrka z Rybničního hospodářství v Lázních Bohdaneč. Například reportér TV Nova má už měsíc kapra rozporcovaného. Tak jako každý rok od nepaměti si ho s předstihem chytil v rybníku.

Související obsah

Příprava štědrovečerní večeře začíná o den dřív, kapr totiž musí rozmrznout. Naopak u Jasanských v České Třebové nechtějí skončit o svátcích na pohotovosti. "My máme lososa, nemáme rádi kosti, ať žijí Vánoce," svěřil se TV Nova Jan Jasanský.

Ovšem ve třetině domácností se smaží úplně něco jiného. Obvykle jde o kuřecí nebo vepřové řízky, případně vinné klobásy. Desítky let stejné jídlo mají třeba nemocniční pacienti. "V pardubické nebo litomyšlské nemocnici dostanou pacienti filé s bramborovým salátem," popsala mluvčí Nemocnic Pardubického kraje Kateřina Semrádová.

Související obsah

O poznání víc si vyvařují hasiči na stanici v Holicích, pokud ovšem nehasí vánoční stromečky. "K obědu rybí polívka a řízek kapra, k večeři bílá klobása," pochlubil se profesionální hasič z Holic Libor Svoboda.

Pokud jde o ryby, z osmdesáti procent lidé kupují kapry, následují pstruzi a třetí místo patří amurům. Mění se způsob přípravy. Velmi oblíbený je prý vařený kapr. Připravuje se s kořenovou zeleninou a doba varu je krátká, jen zhruba 15 až 20 minut.

Související obsah

Podle jednoho britského průzkumu mají Češi druhou nejzdravější štědrovečerní večeři z 20 evropských států. A některé britské deníky dokonce ostrovany nabádaly, aby začali jíst jako my. Britové totiž se svým pečeným krocanem a tradičním pudinkem dopadli úplně nejhůř.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Píše se na Deník.cz