MH17

Ukrajinská tajná služba unesla podezřelého ze sestřelení MH17!

Ukrajinská tajná služba unesla podezřelého ze sestřelení MH17!
Zdroj: Profimedia

Ukrajinská tajná služba podle BBC unesla jednoho z mužů podezřelých ze sestřelení malajsijského letu MH17. Agenti měli dopadnout tehdejšího velitele protivzdušné obrany města Snižne Volodymyra Cemacha. Právě u Snižne se boeing v roce 2014 zřítil.

Zatčení Cemacha potvrdila jak jeho dcera Maria, tak jeho kyjevský obhájce Roman Gontarev. Podle něj je jeho klient ve vyšetřovací vazbě v hlavním městě od konce června. O případu informovala ukrajinská redakce britské zpravodajské skupiny BBC.

Gontarev uvedl, že byl Cemach zatčen 27. června v jeho bytě ve městě Snižne, které leží na území samozvané Doněcké lidové republiky. "Dne 28. června byl převezen do Kyjeva a dne 29. června okresní soud v Kyjeve rozhodl o uvalení vazby," řekl právník.

O dalších podrobnostech případu odmítl Gontarev mluvit s tím, že jsou stále předmětem vyšetřování. Podle BBC Cemacha zadrželi agenti ukrajinské tajné služby v souvislosti se sestřelením malajsijského boeingu letu MH17 v červenci 2014.

Podle Marie Cemachové nemá její otec, který byl v té době velitelem protivzdušné obrany Snižneho, se zřícením letadla nic společného. Potvrdila však, že její matka po příchodu našla v bytě stopy zápasu a otec byl pryč. Další den se obrátila na policii a poté už jí přišlo vyjádření od právníka.

Mezinárodní vyšetřovací tým před dvěma týdny na tiskové konferenci jmenoval čtveřici mužů, kteří měli podle nich sestřelení civilního letounu na svědomí. Zničit ho měla raketa Buk vypálená z oblasti ovládané proruskými separatisty. Cemach mezi jmenovanými čtyřmi nebyl.

Ruští představitelé i separatisté vinu na zkáze boeingu dlouhodobě odmítají. Čtveřice Sergej Dubinskij, Oleg Pulatov, Igor Girkin (Strelkov) a Leonid Charčenko bude zřejmě v nepřítomnosti souzena za vraždu 298 lidí. Právě tolik se jich nacházelo na palubě letounu mířícího z Amsterdamu do Kuala Lumpuru.

Podívejte se na reportáž o průběhu vyšetřování:

epa, TN.cz

K tématu MH17

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz