Google

Skandální odposlech. Zařízení Google Home nahrává i vypnuté!

Skandální odposlech. Zařízení Google Home nahrává i vypnuté!
Zdroj: Profimedia

Americká společnost Google potvrdila, že odposlouchává záznamy z osobního asistenta Google Home. Odposlechy prý slouží ke zlepšování zařízení a přístup k nim mají jen zaměstnanci. Nahrávky pořízené v Nizozemsku, které měly být analyzovány pro zlepšení reakcí chytrého zařízení, však unikly.

Společnost Google trvá na tom, že zařízení Google Home nahrává jen když mu je udělen hlasový příkaz, experti však zjistili, že záznam pořizuje i když žádný příkaz nedostává, píše The Independent.  Podle Googlu někdo ze zaměstnanců porušil podmínky a nizozemské nahrávky nechal uniknout

V nahrávkách byly kromě jmen i adresy a soukromé informace týkající se uživatelů. „ Náš bezpečnostní tým vyšetřuje tuto skutečnost a zjišťujeme informace, abychom předešli dalším problémům,“ uvedl Google v oficiálním prohlášení.

Související obsah

Společnost také potvrdila, že zaměstnanci analyzují zhruba 0,2 % všech nahrávek, které dále využívají jen na zlepšení hlasového rozpoznávání domácího zařízení svých produktů. O tom, zda jsou nahrávky předávány i třetí straně, se Google nevyjádřil.

Domácí asistent Google Home reaguje na slovní pokyny a zodpoví rychle dotazy, na které se uživatel táže. Systém umí také ovládat i ostatní zařízení v domácnosti s přístupem k internetu jako například světla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Google

Důležité Události

Píše se na Deník.cz