Zahraničí

Šokující snímky: Pár zabil lva, poté si nad ním užíval oslavný polibek!

Šokující snímky: Pár zabil lva, poté si nad ním užíval oslavný polibek!
Zdroj: Profimedia

Snímky dvou Kanaďanů, kteří v jižní Africe zabili lva a poté se s ním vyfotili, obletěly svět. Lidé nechápou, jak něčeho takého byli schopni a ještě úlovek oslavili polibkem. Podle expertů byl lev chován pouze pro zábavu turistů a žil v zajetí.

V pondělí se na sociálních sítích objevila fotografie, na které je kanandský pár Darren a Carolyn Carterovi z Alberty. Ti se líbají nad lvem, kterého zrovna ulovili v poušti Kalahari v jižní Africe.

Na výlet měli vyrazit s firmou Legelela Safaris, která nabízí lovecké balíčky pro turisty z celého světa. Podle deníku The Sun fotografii zveřejnila firma na svém facebooku.

Ten je však nedostupný. Na úlovek měla být Legelela Safaris pyšná. "Tvrdá práce v rozpálené Kalahari...skvělá práce. Monstrum lev," napsala firma na facebooku.

Pár se vyfotil nad mrtvým lvem

Darren Carter se k incidentu nechtěl vyjadřovat. "Nechceme nic komentovat. Je to moc politické," řekl Carter deníku The Sun.

Podle odborníků žil lev v zajetí a byl chován pouze pro zábavu turistů. "Vypadá to, že tento lev byl krotkým zvířetem zabitým v uzavřené prostoru, vychovaným pouze za účelem selfie," uvedl Eduardo Goncalves z Kampaně pro zákaz lovení trofejí. 

Firma Legelela Safaris nabízí například lovení žiraf za 2 400 liber (přes 69 tisíc korun), dále také nosorožců, lvů nebo slonů. Proti dovozu loveckých trofejí se snaží bojovat například Velká Británie. Podle politika Michaela Gove by měli dovoz zakázat úplně. 

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz