Hygiena

Špína, trus a plíseň! Tyto stánky a restaurace neprošly kontrolou

Špína, trus a plíseň! Tyto stánky a restaurace neprošly kontrolou
Zdroj: KHS Středočeského Kraje, KHS Moravskoslezského kraje

Středočeští hygienici v posledních dnech kontrolovali tři restaurace, které byly v otřesném stavu. Ve všech byl nepořádek a plíseň, v jedné navíc hotová jídla skladovali ve 30 stupních. V Těrlicku na Bruntálsku zase hygienici uzavřeli stánek s občerstvením.

Hned několik kontrol s negativním výsledkem provedli v uplynulých dnech hygienici po celé republice. Ve Středočeském kraji neprošla kontrolou cukrárna v Lužné, kde odborníci našli zašlou špínu a zarezlé okolí sudů, ve kterých skladují zmrzlinu. Nyní už by mělo být všechno v pořádku.

Kvůli nepořádku museli hygienici pozastavit činnost také restauraci Na Amálce v Kladně. "V kuchyni navíc nefungovala baterie, což jsme ovšem zjistili až po "odbarikádování" umyvadla, které bylo zaházeno různými předměty. Ted už je restaurace uklizená a opět otevřená," informovali.

Naposledy středočeské hygieniky nepotěšila restaurace Na Růžku v Dobříši, kde narazili na prošlé a plesnivé potraviny. Hotová jídla navíc provozovatel skladoval ve vedru a zelenina se čistila v umývárně nádobí. I tady už by mělo být vše, jak má být.

Moravskoslezští hygienici pak museli kvůli otřesným podmínkám uzavřít stánek s občerstvením na akci Těrlický okruh. Skříňka v umývárně i pod sporákem a také pracovní plocha se olupovaly, jednu část desky navíc někdo vyříznul. Poškozená byla i podlaha a všechno bylo špinavé.

 

Související obsah

Hygienici v Ústeckém kraji našli v posledních týdnech nedostatky ve stánku Gyros v Ústí nad Labem, restauraci Autokemp Hradec u Kadaně a také v bistru Květa v Kryrech. Ve všech případech už by měly být podmínky pro přípravu jídel v pořádku.

Pražští odborníci v červnu provedli 267 kontrol - při porušení předpisů nachytali 30 provozoven. Jakých konkrétně, to hygienici nezveřejnili. Mimo jiné se jim ale nelíbilo nesourodé skladování potravin a špína v zázemí.

 

epa, TN.cz

K tématu Hygiena

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz