Pieta

Mladá rodina zemřela na přejezdu, přišla si ji připomenout stovka lidí

Mladá rodina zemřela na přejezdu, přišla si ji připomenout stovka lidí
Zdroj: TV Nova

Rodinu z Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku, která tragicky zahynula na železničním přejezdu na Královéhradecku, si v úterý přišla připomenout stovka lidí. Na královédvorském náměstí vzniklo pietní místo, kde je možné položit květinu či zapálit svíčku.

Pietní místo za zemřelého sedmačtyřicetiletého Dana, dvaatřicetiletou Veroniku a jejich dvě malé dcerky ve věku pět a osm let vzniklo ve Dvoře Králové nad Labem. Rodině je možné věnovat tichou vzpomínku u sousoší na náměstí Odboje.


Vzpomínková akce začala v úterý v sedm hodin večer. "Na místě bylo více než sto lidí," uvedl portál Královédvorsko.cz. U sousoší se objevily první svíčky, květiny a také plyšová zvířátka.

Kliknutím na obrázek zobrazíte detaily události:


Pieta ale úterním setkáním neskončila. Lidé mají možnost přijít a na rodinu zavzpomínat až do doby pohřbu. Jeho datum zatím není známé. Na náměstí je možné zapálit svíčku, položit růži či jiný předmět na uctění rodiny.

 
Otec rodiny Dan byl hudebník a hrál v tamní country skupině Wind. Ta má za sebou dvanáct úspěšných ročníků festivalu Hajnickej potlach. Více si přečtěte zde.

Související obsah


Tragická nehoda se stala v neděli před třetí hodinou odpoledne na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku. Vlak narazil do auta a tlačil jej tři sta metrů. V autě seděla čtyřčlenná rodina, na místě zahynula. Další informace najdete zde.


 

Podívejte se na reportáž TV Nova o tragické nehodě:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz