Aplikace

Populární aplikace ovládla sociální sítě. Může být ale nebezpečná!

Populární aplikace ovládla sociální sítě. Může být ale nebezpečná!
Zdroj: Getty Images

Zvědavost lidí, jak budou vypadat za několik desítek let, spustila na internetu úplnou mánii. Aplikace FaceApp totiž umožňuje cestovat v čase. Na první pohled se zdá poměrně neškodná. Jednoduše vyfotíte sebe nebo někoho jiného a díky aplikaci se uděláte starším. Používání aplikace však skrývá obrovské riziko.

Pokud chcete vidět, jak budete vypadat ve stáří, máte dvě možnosti. Tou první je, že počkáte, až zestárnete. Druhou variantou je nainstalovat si do svého mobilu aplikaci FaceApp.

Umělá inteligence totiž umí pozměnit vaší fotografii tak, že budete vypadat starší. Zároveň vám dokáže například vyčarovat úsměv, změnit pohlaví nebo vás udělat naopak mladším. A podobné fotografie v posledních dnech naprosto zaplnily sociální sítě.

Popularitě aplikace navíc nahrává fakt, že je úplně bezplatná. Její instalací ale musíte udělit souhlas s přístupem k datům v telefonu. V podmínkách použití aplikace se píše, že dáváte veškerá práva na fotografii samotným tvůrcům. Pokud se navíc přihlásíte pomocí facebooku, dá váš telefon aplikaci přístup k množství informací z něj.

Aplikaci propadly i známé osobnosti:

V podmínkách aplikace navíc tvůrci uvádí, že "mohou sdílet uživatelský obsah a informace se společnostmi, které jsou součástí stejné skupiny jako FaceApp." Provozovatel aplikace, společnost Wireless, je navíc registrován v Rusku a funguje tak v rámci tamních zákonů.

Související obsah

"Pokud neplánujete špehovat ruské tajné služby nebo nechcete posílat Rusku své údaje, měli byste se podobným službám a aplikacím vyhnout," varovala podle portálu The Gal Post ředitelka nevládní organizace Laboratoř digitální bezpečnosti Andrina Chulivskaya.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Aplikace

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Píše se na Deník.cz