Letní tábor

U hygieny neprojde každý 6. tábor! Problémy jsou s jídlem a vodou

Každý šestý kontrolovaný dětský tábor nesplňuje hygienické podmínky. Nejčastěji objevují hygienici nedostatky ve stravování. Pro děti také není dostatečně zabezpečena osobní hygiena nebo zásoba pitné vody. Jen letos provedli hygienici už 461 kontrol, závadu našli u 74.

Postele namačkané na sobě, nepořádek v chatkách nebo vedoucí a kuchaři bez zdravotní dokumentace. Běžná praxe na letních táborech.


"Ve Středočeském kraji jsme dosud provedli 42 kontrol a zjistili jsme pouze čtyři závady. Ty se týkaly zásobování pitnou vodou," shrnula mluvčí středočeské Krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.


To v jiných krajích museli hygienici některé tábory uzavřít. Třeba v Žerotíně na Lounsku se jídlem otrávilo 27 dětí. Po večeři skončily v nemocnici. Kuchyň museli uzavřít kvůli údajné špíně a nepořádku. Kvůli střevnímu onemocnění dětí zase provozovatel zavřel tábor v Rajnochovicích.

Související obsah


Přes 250 kilogramů masa a masných výrobků nalezli veterinární inspektoři před dvěma dny v nevyhovujících podmínkách v dodávce na okraji Tábora. Zásilka, ze které už vytékala tekutina, mířila pro 55 dětí na tábor na Jindřichohradecku.


Podle hygieniků se provozovatelé táborů většinou poučí z předešlých chyb a dají na rady odborníků. Jen za minulý rok uložili inspektoři za zjištěné hygienické nedostatky 87 pokut v celkové výši kolem 160 tisíc korun.
 

Jana Schillerová, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Letní tábor

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz