Přepadení

Přepadl taxikáře a ujel mu s autem. Recidivistu zastavily až výstřely!

Téměř 200 kilometrů ujížděl policistům ozbrojený lupič, který přepadl taxikáře na Přerovsku. Recidivista, který připravil taxikáře o tržbu i o auto, ujel před policisty až na Slovensko. Tamní policisté na dálnici D2 nedaleko Bratislavy vytvořili zátaras z kamionů, přesto řidiče po zběsilé honičce zastavily až výstřely do pneumatik.

Muž s bohatě popsaným trestním rejstříkem si ve středu odpoledne zavolal v Kopřivnici taxík a nechal se odvézt do 40 kilometrů vzdálených Hranic. "Taxikář podezřelého dovezl do Hranic na nádraží, a když měl platit, tak jej začal ohrožovat zbraní, donutil jej k vydání finanční hotovosti i vozidlo taxi," popsal náměstek ředitele kriminální policie Olomouc Radovan Vojta.Jenže brzy zjistil, že s prázdnou nádrží daleko nedojede. Na Olomoucku natankoval a ujel bez placení. I to policistům pomohlo s jeho identifikací a vyhlásili po něm celostátní pátrání. Kradeného auta si všimli v Břeclavi, kde se za ním vydalo několik hlídek.

"Při pronásledování došlo k najetí do služebních vozidel, pachatel nám vyjel na dálnici a směřoval směrem na Slovensko," dodal Vojta. Policisté zalarmovali slovenské kolegy, kteří si Fabie brzy všimli.

Související obsah"Policisté dálničního oddělení Malacky se rozhodli zablokovat provoz pomocí odstavení čtyř kamionů a přehrazení jízdních pruhů. I přesto se řidič snažil uniknout přes mezeru mezi vozidly. Z toho důvodu policisté použili dva varovné výstřely," uvedla mluvčí slovenské policie Veronika Slamková.Auto nakonec zastavily až střely do pneumatik. Řidič, který nedávno opustil vězení, je už opět za mřížemi. Zatím je na Slovensku ve vazbě, ale zpátky v Česku by mohl být do deseti dnů. Taxikář se za volant svého auta zatím nevrátil."Byl z toho takový otřesený, to určitě, protože mu držel jako nůž na krku. Teď momentálně má volno, psychicky se dává dohromady. Ale jsme samozřejmě rádi, že se fakt našemu řidiči nic nestalo. To je prostě nejdůležitější," řekla spolumajitelka taxislužby Monika Lichnovská. Za spáchání několika trestných činů recidivistovi hrozí až desetileté vězení.

pan, pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz