Zmrzlina

Recept na luxusní domácí zmrzlinu! Rychle, levně a snadno

Léto, obzvlášť při tropických teplotách, doslova vyzývá k tomu dát si zmrzlinu. Naprosto luxusní si můžete vytvořit i v domácích podmínkách a navíc budete mít jistotu, že zmrzlina nebude obsahovat žádné zbytečné přídavné látky. Na její vytvoření vám stačí jen několik surovin a pár minutek času. Podívejte se na dva rychlé a výborné recepty!

Krémová zmrzlina z lesního ovoce, na kterou nemusíte čekat, až zmrzne

Potřebujete:


500 g mraženého lesního ovoce (můžete sáhnout i po jednodruhovém ovoci či zvolit variantu s tropickými plody)

1 kelímek zakysané smetany

3 lžíce cukru krupice

cca 100 ml mléka


Výhoda zmrzliny z mraženého ovoce je, že na ni nemusíte čekat. Požadovanou teplotu a konzistenci zajistí právě zmrzlé plody. Potřebujete však výkonný mixér či kuchyňský robot, který je zvládne rozsekat. Do mixéru nasypte ovoce, přidejte zakysanou smetanu, cukr a začněte mixovat. Po troškách přilévejte mléko – nedávejte ho ale moc, ať vám ze zmrzliny nevznikne smoothie! Mixujte zhruba 30 vteřin až jednu minutu a ihned podávejte. Zmrzlinový krém můžete ozdobit třeba lístkem máty a čerstvým ovocem.


Pokud chcete, můžete samozřejmě vzniklou zmrzlinu nechat zatuhnout v mrazáku, nicméně hmota pak ztratí na požadované krémovosti. Stejně tak je možné, pokud jste alergičtí na laktózu nebo jsou pro vás mléčné výrobky příliš těžké, vyměnit mléko a zakysanou smetanu za rostlinnou variantu – třeba sójovou či kokosovou. A pokud "ujíždíte" spíš na sorbetech, vynechte mléko se smetanou úplně a rozmixujte ovoce s cukrem a trochou vody a vzniklou hmotu nechte zmrazit.

Související obsah


Luxusní vanilková zmrzlina ze salka a smetany


Potřebujete:


1 plechovku kondenzovaného mléka

2 kelímky smetany ke šlehání (min. 30%)

vanilkové aroma nebo semínka z vanilkového lusku


Asi nejoblíbenější zmrzlinu všech Čechů, tedy vanilkovou, je samozřejmě možné si vyrobit doma. V domácím robotu či pomocí ručního šlehače vyšlehejte smetanu. Poté přilijte kondenzované mléko a znovu, nicméně už jen velmi jemně, směs prošlehejte. Nakonec přidejte necelou lžíci vanilkového aroma nebo semínek z vanilkového lusku a opět lehce prošlehejte. Vzhledem k tomu, že samotné kondezované mléko už je dostatečně sladké, nemusíte přidávat žádný cukr. Přelijte vzniklou hmotu do plastové nádobky s víčkem a tu dejte na 4-6 hodin do mrazáku ztuhnout.


Aroma je samozřejmě možné použít i jiné. Vytvořit tak můžete třeba zmrzlinu se skořicovým nebo mandlovým extraktem, ke které můžete přidat nasekané ořechy. Skvěle bude chutnat zmrzlina z kondenzovaného mléka a smetany také s kakaem nebo jahodami.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zmrzlina

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz