Zahraničí

Šílená předpověď pro Jadran: Bouře, kroupy, povodně a tornáda!

Šílená předpověď pro Jadran: Bouře, kroupy, povodně a tornáda!
Zdroj: Profimedia

Turisty na Jadranu čeká opravdu nepříjemný zbytek víkendu. Zvlášť pro Chorvatsko meteorologové vydali takřka apokalyptickou předpověď - silné bouře bude doprovázet ničivý vítr, krupobití, přívalové deště, bleskové povodně a také tornáda.

Předpověď počasí pro oblast Jaderského moře a západního Balkánu nevypadá pro turisty moc dobře. V neděli tam podle meteorologů dorazí apokalyptické počasí - turistickými destinacemi se totiž proženě cyklón.

Zdroj: Severe Weather Europe

Očekávají se prudké bouřky se silným větrem, ničivým krupobitím, přívalovými dešti s bleskovými povodněmi, a dokonce i tornáda. Nejvyšší stupeň nebezpečí platí pro Chorvatsko a Bosnu a Hercegovinu, kde by se měla vyskytnout právě tornáda a bleskové povodně. Vysoké riziko platí také pro Slovinsko a Černou Horu.

Požáry v Chorvatsku omezily sobotní provoz na dálnici A1 

Související obsah

Druhý nejvyšší stupeň nebezpečí platí pro Itálii, kterou by měl zasáhnout silný vítr doprovázený průdkými lijáky a krupobitím. Nižší stupně nebezpečí byl vyhlášen pro Makedonni, Albánii, Srbsko, ale také střední Evropu - Česko, Slovensko, Rakousko a Maďarsko.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz