Mamba

Slavná mamba zůstane muži, který ji chytil. Chce ji rozmnožit

Smrtelně jedovatou mambu zelenou, kterou se loni v říjnu zřejmě nechala uštknout žena v Praze, získal do péče herpetolog, který ji odchytil. A mambě se prý u něj daří dobře, navíc je ozdobou jeho pracovny.

Třicetiletou ženu skutečně zabil jed afrického hada poté, co se zřejmě nechala sama uštknout - tak uzavřela pražská policie tragický případ z loňského října. Mamba z domu, kde zabíjela, utekla.

Hada našli zahrádkáři o čtyři dny později zhruba 200 metrů od domu, ze kterého unikl. Mamba byla ve špatném stavu a žena ji vlastnila nelegálně. Proto měl had původně propadnout státu.

"Ani policie, ani žádná jiná instituce nás nekontaktovala, tudíž jsme tento případ neřešili," řekl pro TV Nova Radek Ležatka z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

O hada totiž požádal herpetolog, který ho odchytil a zachránil. Teď mu zdobí pracovnu. "Jak jsem slíbil, slavná mamba hlubočepská se dočkala lepších časů... Mamba párty může začít," napsal před časem herpetolog Tomáš Bublík na sociálních sítích.

Související obsah

"Požádal o chov druhu vyžadující zvláštní péči krajskou veterinární správu, tomu bylo vyhověno," potvrdil mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

"On již choval několik hadů, ale zažádal si o rozšíření toho chovu. Každý takovýto chov musí být kontrolován jednou ročně, vše bylo shledáno v pořádku, takže mamba je u tohoto chovatele," prozradil mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

O mambu se nepřihlásila ani rodina uštknuté, ani zoologické zahrady. Mambě se prý ale daří skvěle a herpetolog Bublík už dříve prohlásil, že doufá, že se had začne rozmnožovat.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz