Práce

Výhoda pro úředníky! Některé dny nemusí vůbec pracovat

Výhoda pro úředníky! Některé dny nemusí vůbec pracovat
Zdroj: Getty Images

Mladoboleslavský magistrát nabízí svým úředníkům zaměstnanecký benefit, který by asi ocenila většina pracujících. Každý druhý pátek mají volný. Radnice se tak snaží udržet lidi.

Na vše upozornil portál Echo24, podle kterého tak vedení města reaguje na mzdvou situaci v regionu. Úředníci tu totiž mají podle statistiků výrazně nižší platy než obyčejní dělníci ve škodovce - o celých 13 tisíc.

Radnice tak nabízí svým zaměstnancům volné pátky a doufá, že tím práci pro město zatraktivní. V Mladé Boleslavi přitom chybí i strážníci, horko těžko personál shání i místní nemocnice.

Mladá Boleslav volné pátky obtýden zavedla na konci minulého roku. Nazývá je studijním volnem.

Související obsah

"Týká se to všech zaměstnanců, ovšem volno mohou čerpat pouze v pátek a vždy za souhlasu nadřízeného, aby byla zachována činnost každého oddělení tak, jak je potřeba s ohledem na úřední hodiny pro veřejnost,“ sdělila Echu24 mluvčí města Šárka Charousková.

Ta přitom jasně říká, že udržet tu lidi ve státní správě je stále těžší vzhledem ke konkurenci Škoda Auto. Ta navíc nenabízí jen více peněz, ale i další zaměstnanecké benefity a mimořádné bonusy. V květnu to byla například jednorázová prémie 65 tisíc korun.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz