Prague Pride

Průvod o víkendu omezí dopravu i MHD v Praze. PŘEHLED

Průvod o víkendu omezí dopravu i MHD v Praze. PŘEHLED
Zdroj: Profimedia

V hlavním městě bude v sobotu nutné počítat s dopravními omezeními. V rámci festivalu Prague Pride projde po komunikacích v centru metropole desítky tisíc osob. Omezení se dotknou jak řidičů řidičů, tak i cestujících v městské hromadné dopravě. Kde si dát pozor na možné komplikace?

Od pondělí 5. srpna se v hlavním městě koná již tradiční festival LGBT+ komunity Prague Pride. Ten vyvrcholí v sobotu po poledni pochodem s názvem Pride Parade, kterého se podle očekávání má účastnit až třicet tisíc lidí. Je tedy nutné počítat s dopravními omezeními.


Čelo průvodu vyrazí vpřed přesně v 12:30 z Václavského náměstí. Pokračovat bude ulicí Na Příkopě přes náměstí Republiky, Revoluční ulicí, Řásnovkou a Klášterskou ulicí na Dvořákovo nábřeží a přejde Čechův most.


Trasa průvodu:

 
Pro řidiče budou komunikace na trase průvodu postupně uzavírány a přibližně od 13.15 hodin do 14.45 hodin dojde k dočasnému omezení provozu tramvají a autobusů v oblasti Náměstí Republiky, Revoluční, Na Františku a Čechův most

Související obsahZměny v provozu tramvají:
- Linky číslo 6, 26 a 41 jsou v úseku Masarykovo nádraží – Strossmayerovo náměstí vedeny obousměrně přes zastávky Bílá labuť, Těšnov, Štvanice a Vltavská.
- Linka číslo 8 je v úseku Florenc – Strossmayerovo náměstí vedena obousměrně přes zastávky Těšnov, Štvanice a Vltavská.
- Linka číslo 15 je v úseku Masarykovo nádraží – Čechův most vedena obousměrně přes zastávky Bílá labuť, Těšnov, Štvanice, Vltavská a Strossmayerovo náměstí..
- Linka číslo 17 je v úseku Staroměstská – Čechův most vedena obousměrně přes zastávku Malostranská.


Změny v provozu autobusů:
- Provoz linky číslo 194 je dočasně přerušen v celé trase (Florenc – Malostranská – Florenc).
- Linka číslo 207 je v úseku Florenc – Staroměstská obousměrně vedena po odklonové trase (zrušeny zastávky Bílá labuť, Náměstí Republiky, Dlouhá třída, Nemocnice Na Františku a Právnická fakulta). Ve směru Malostranská se zřizuje zastávka Čechův most (v zastávce tramvají) a ve směru Staroměstská se zřizuje zastávka Malostranská (v autobusové zastávce linky číslo 194).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz