Rusko

Testování rakety v Rusku skončilo smrtí dvou lidí! Unikla i radiace

Testování rakety v Rusku skončilo smrtí dvou lidí! Unikla i radiace
Zdroj: Google Maps

Výbuch motoru rakety ve čtvrtek na severu Ruska zabil dva lidi a dalších šest zranil. Při havárii podle ruských úřadů unikla menší dávka radiace. Na měsíc bude uzavřená část Bílého moře.

Při čtvrtečním dopoledním testování motorů pro rakety v ruské raketové střelnici Nenoksa nedaleko Archangelsku jeden z nich vybuchl a zapálil své okolí. Informaci přinesla ruská zpravodajská agentura TASS.


“Šest zástupců ministerstva obrany a výrobce utrpělo různě těžká zranění. Dva specialisté na následky zranění zemřeli. Všichni zasažení byli převezeni do nemocnice a bylo jim poskytnuto lékařské ošetření,“ uvedlo ruské ministerstvo obrany.


“Byl zaznamenán krátký nárůst radioaktivity kolem poledne,“ uvedl severodvinský městský úřad. Severodvinsk se nachází asi třicet kilometrů vzdušnou čarou od místa výbuchu.

Místo výbuchu:

Zdroj: Google Maps


Podle gubernátora Archangelské oblasti Igora Orlova není třeba vyhlašovat evakuaci. Dvinský záliv v Bílém moři by ale kvůli naměřené radioaktivitě měl zůstat na měsíc uzavřený.

 

Související obsah


Námořní základna Nenoksa slouží podle agentury AP jako místo pro testování mezikontinentálních balistických raket odpalovaných z ponorek.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz