Prague Pride

Útok na Prague Pride: Schody polili olejem, aby průvod neprošel

Útok na Prague Pride: Schody polili olejem, aby průvod neprošel
Zdroj: TN.cz

Pochod menšin Prague Pride asi někomu pořádně leží v žaludku. V noci totiž neznámý pachatel polil schody v Letenských sadech, právě na trase průvodu, fritovacím olejem. Schody jsou neschůdné, na odstranění znečištění pracují pražské služby, uvedli zástupci města.

Pokus o přerušení průvodu zástupců LGBT menšin. Tak by se dal popsat čin neznámého vandala, který v noci polil schody v Letenských sadech fritovacím olejem. Na schodech skončilo údajně asi 20 litrů tekutiny, takže mohly být pořádně kluzké.

Polité schody vedou z Nábřeží Edvarda Beneše k Pražskému metronomu. A právě po nich má dnes jít LGBT průvod Prague Pride, který ovšem mnoha lidem leží v žaludku. Kluzké schody ale průchod neumožňují, takže pracovníci Pražských služeb začali intenzivně pracovat na jejich vyčištění od kluzkého oleje.

"Důvod je evidentní. Po těchto schodech stoupá nahoru na Letnou konec průvodu Prague Pride. Nechápu tu nenávist k této minoritě,“ píše pod příspěvkem Prahy 7 na sociální síti Vladimír. "Vyhledat uličníka a nechat ho to uklidit případně vyválet v oleji,“ má jasno Tomáš.

Související obsah

"Průvod hrdosti" vyrazil ve 12:45 z Václavského náměstí na Letnou. Policie v místech, kudy prochází, omezila automobilovou i tramvajovou dopravu. Už na začátku pochodu na ně čekala hrstka odpůrců s transparenty s nápisy "Jen Ježíš tě může zachránit před peklem" či "Bojte se Boha".

Zdroj: TN.cz

Podívejte se na reportáž TV Nova o přípravách na pochod Prague Pride: 


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz