Frýdecko-Místecko

Kamarádi odjeli na chatu. Přiotrávili se jídlem, zasahovala záchranka

Kamarádi odjeli na chatu. Přiotrávili se jídlem, zasahovala záchranka
Zdroj: Záchranná služba

Skupina mladých lidí se v sobotu přiotrávila jídlem v Beskydech na Frýdecko-Místecku. Na místě zasahoval Tým pro speciální činnost záchranné služby, který se musel dostat k chatě na těžko přístupném místě.

Na chatě v lokalitě Bílá se přiotrávilo dvanáct mladých lidí, kterým bylo mezi osmnácti až devatenácti lety. "Během páteční noci se u celé skupiny rozvinuly známky infekce, která postihla zažívací trakt. Průběh prudkých zdravotních obtíží, provázených nevolnostmi, bolestmi břicha, zvracením a průjmy, odpovídal bakteriální infekci," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Zdrojem mohlo být údajně jídlo, které všichni večer konzumovali. "Záchranáři na místě zajistili pacientům žilní vstupy, zahájili podávání infuzních roztoků, aby uhradili ztrátu tekutin, a také léků pro zmírnění akutních obtíží," dodal mluvčí.

Související obsah

Pět otrávených mladých lidí museli záchranáři převést do nemocnice. Jejich kamarádi dopadli o něco lépe. "Sedmi mladým pacientů postačovalo následné poučení o režimových opatřeních," zakončil mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Frýdecko-Místecko

Důležité Události

Píše se na Deník.cz