Donald Trump

Trump naznačil, co mohlo stát za smrtí obviněného finančníka Epsteina

Trump naznačil, co mohlo stát za smrtí obviněného finančníka Epsteina
Zdroj: Profimedia

Kolem sebevraždy finančníka Jeffreyho Epsteina, obviněného ze zneužívání nezletilých dívek, se rojí spekulace. Do jejich šíření se pustil i americký prezident Donald Trump, když na twitteru sdílel zprávu, že podle dokumentů spojených s kauzou jezdili čelní představitelé Demokratické strany, včetně bývalého prezidenta Billa Clintona, na Epsteinův "ostrov pedofilů".

Věděl příliš mnoho, a proto musel zemřít? Takové teorie se vyrojily poté, co v sobotu ráno našli finančníka obviněného ze zneužívání nezletilých dívek a z kuplířství Jeffreyho Epsteina mrtvého ve vazební cele.

"Dokumenty zveřejněné včera odhalily, že přední demokraté, včetně Billa Clintona, několikrát cestovali na ostrov pedofilů Jeffreyho Epsteina," stojí ve zprávě kanálu BNL News, který je známý tím, že šíří neověřené informace, kterou retweetoval americký prezident Donald Trump.

Paradoxně v dalším tweetu autoři uvádějí také, že ve zveřejněných dokumentech je několikrát zmíněný prezident Donald Trump a že není jasné, jakou roli přesně v Epsteinově kauze Trump hrál.

Trump retweetoval také příspěvek baviče a komentátora Terrence K. Williamse, který se podivoval nad tím, jak se mohl Epstein zabít ve vězení, když měl být pod stálým dozorem. "Jeffrey Epstein měl informace na Billa Clintona a teď je mrtvý. Vidím, že je trendem hashtag #TrumpovyMrtvoly (TrumpBodyCount), ale my víme, kdo tohle udělal!" napsal Williams.

Clinton prostřednictvím své mluvčí už minulý měsíc, když byl Epstein zadržen a obviněn, uvedl, že o činech, k nimž se před lety na Floridě Epstein přiznal, ani o nových obviněních v New Yorku nic nevěděl. A že v roce 2002 a 2003 cestoval dohromady čtyřikrát Epsteinovým soukromým letadlem, kterému americký bulvár přezdíval "Lolita Express", vždy ale se svými asistenty a ochrankou.

Epstein se netajil přátelstvím s vlivnými lidmi, kromě Clintona šlo například o britského prince Andrewa, nebo právě o Trumpa. Objevily se například záběry z večírku v Trumpově floridské rezidenci Mar-a-Lago, kde si Trump s Epsteinem užívají. Americký prezident o něm v minulosti mluvil jako o "úžasném chlapíkovi, se kterým je spousta srandy". Po Epsteinově zadržení se od něj Trump distancoval.

VIDEO: Trump a Epstein na večírku v 90. letech:

Krátce před volbami v roce 2016 podala neznámá žena na Trumpa a Epsteina federální žalobu u kalifornského soudu, kde tvrdila, že ji oba v roce 1994, když jí bylo 13 let, sexuálně napadli v Epsteinově newyorském sídle. Kalifornský soud žalobu zamítl, žena ji dvakrát vznesla také v New Yorku. Zatímco Epstein se k obvinění odmítl vyjádřit, Trumpův právník nařčení striktně odmítl. Soudce žalobu zamítl 4. listopadu 2016, čtyři dny před prezidentskými volbami.

Šestašedesátiletý Epstein čelil hrozbě až 45 let ve vězení za zneužívání nezletilých dívek a kuplířství. Některým dívkám mělo být teprve 14 let. Byl ve vazbě bez nároku na propuštění na kauci, proces měl začít příští rok. Minulý měsíc se měl pokusit o sebevraždu, poté měl být dozorci přísněji hlídán. Režim mu ale věznice opět zmírnila na konci července. Navíc podle amerických médií dozorci během noci, kdy se Epstein zřejmě oběsil, sloužili přesčasy a celu nekontrolovali tak často, jak měli.

Související obsah

Obvinění v New Yorku nejsou první, kterým Epstein čelil v souvislosti se zneužíváním nezletilých dívek. Už v roce 2008 byl odsouzen na Floridě, když se přiznal k nabádání nezletilé dívky k prostituci. Vyvázl s pro něj velmi vstřícnou dohodou. Dostal 18 měsíců vězení, z nichž si "odseděl" 13 měsíců. Měl ale pracovní propustku, takže věznici, kde pobýval v soukromém křídle i s přístupem k vlastní televizi, mohl šest dní v týdnu opouštět na 12 hodin denně.

Epstein se po odpykání trestu musel registrovat jako sexuální násilník a následoval ještě trest domácího vězení. Ale během něj mu úřady opakovaně umožnily cestovat soukromým letadlem do New Yorku nebo na jeho soukromý ostrov na Amerických Panenských ostrovech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz