Vodafone

Zákazník Vodafonu zuří: Koupil neomezená data, i tak si připlatí

Zákazník Vodafonu zuří: Koupil neomezená data, i tak si připlatí
Zdroj: Profimedia

Firma Vodafone má ve své nabídce neomezený tarif, který ale není zcela neomezený. Klienti tak často až za hranicemi zjistí, že mobilní data limit mají. Po jejich překročení mohou internet dále využívat, ale budou za něj muset zaplatit.

"V případě neomezených dat můžete v zahraničí zdarma vyčerpat 45 GB," je uvedeno v SMS, kterou po překročení hranic v EU zasílá svým zákazníkům Vodafone. Podobná zpráva překvapila i některé čtenáře TN.cz, kteří si mysleli, že platí za neomezený tarif. "Beru to jako podvod," ozval se redakci jeden se zákazníků, který byl přesvědčen, že tarif s názvem Vodafone Neomezený je opravdu bez omezení.

"Žádný limit na přenesená data v rámci ČR není. Když pojedete do zemí 1. roamingové zóny (EU + Norsko, Lichtenštejnsko a Island), můžete tam měsíčně využít 45 GB dat. Kdyby zákazník potřeboval ještě víc dat v EU, zaplatí za každý kilobajt 0,0001148 Kč s DPH," řekl tiskový mluvčí Ondřej Luštinec.

Související obsah

"S existencí limitů počítá přímo evropská regulace a jde o ochranný nástroj, díky kterému zabráníme nadměrnému využívání tarifu mimo naši vlastní síť, protože za použití zahraničních sítí platíme ostatním operátorům nemalé poplatky. Kdybychom takový limit nenastavili, nemohli bychom zákazníkům tarif Vodafone Neomezený dlouhodobě nabízet," tvrdí mluvčí. 


 


Neomezená data nabízí Vodafone pouze v případě aktivace minimálně dvou SIM karet, kdy je pak cena 998 Kč/SIM. U tří pak 732 Kč/SIM, v případě čtyř 599 Kč/SIM a současného pořízení pevného internetu na doma za 399 Kč. Zajistit si neomezená data tak stojí minimálně 2 395 Kč.

Neomezená data nabízejí od letošního léta i další čeští operátoři. Jaké to má háčky si přečtěte ZDE.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz