Vykolejení vlaku

18 dní a devět milionů za opravu. Na trať se po nehodě vrátily vlaky!

Na trať z Mariánských Lázní do Plzně se vpodvečer vrátily první osobní vlaky. A to 18 dnů po havárii nákladní soupravy, která vykolejila v místě, kde se staví nová silnice.

Jde přitom o hlavní železniční tah z Karlových Varů na Plzeň. Opravy stály podle Správy železniční dopravní cesty devět milionů korun.

Za necelé tři týdny se podařilo opravit dvě stě metrů poškozených kolejí a tři sta metrů trakčního vedení. Na hlavní železniční trasu mezi Karlovarským a Plzeňským krajem se tak mohly vrátit první osobní vlaky.

Původně se po trati mělo jezdit až příští týden, nakonec se ale podařilo dát škody do pořádku dříve. Pracovalo se tady téměř nonstop.

"Nevyskytly se tam žádné potíže, z toho důvodu ten provoz může být zahájený dříve, původní termín byl 20. srpna. Škody na trati jsme vyčíslili na devět milionů korun," uvedla mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Související obsah

Nákladní souprava vykolejila na konci července, strojvedoucí jel příliš rychle. Kvůli stavbě silnice se v místě smělo jezdit jen třicítkou, při nehodě jel vlak ale třikrát rychleji a strojvedoucí si nejspíš ani nepřečetl pokyny pro tuto trasu.

Vyšetřování bude podle Drážní inspekce pokračovat zřejmě ještě několik měsíců. Strojvedoucímu hrozí obvinění z obecného ohrožení.

pez, TN.cz

K tématu Vykolejení vlaku

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz