Kouření

Oblíbená destinace jde tvrdě proti kuřákům. Další pláže jsou tabu!

Oblíbená destinace jde tvrdě proti kuřákům. Další pláže jsou tabu!
Zdroj: Getty Images

Ostrov Mallorca pokračuje v boji proti kuřákům, kteří na plážích típají vajgly do písku. A proto je nově kouření tabu na třech dalších plážích. Celkem už je tak na Mallorce a Menorce celkem sedm míst "bez kouře".

Jak informuje portál německé televize ntv, k plážím Cala Estància v Palmě, Cala Anguila v Manacoru a Sant Joan v Alcúdii, kde se nesmí kouřit od července, se nově připojily Cala Deià, Colònia de Sant Pere a Cala Millor.

Na sousední Menorce se k iniciativě připojila pláž Binissafúller, takže celkem je na Baleárských ostrovech sedm míst, kam se cestovatelé mohou vypravit bez obav z toho, že jim někdo bude smrdět pod nos cigaretovým kouřem.

Projekt nekuřáckých pláží iniciovalo ministerstvo zdravotnictví - nejen kvůli zdravotním dopadům na návštěvníky, ale také kvůli obavám o životní prostředí. Úřadům totiž pochopitelně vadily pláže plné cigaretových nedopalků.

Zatím však jde pouze o doporučení - lidé, kteří budou přistiženi s cigaretou v zakázané zóně, zatím pokutováni nebudou, píše ntv.

Související obsah

Mallorca ovšem nevytáhla do boje jen proti kuřákům - místním totiž vadí i turisté, pro něž je synonymem dovolené nekonečná pitka. 

Proto na několika místech platí zákaz pití alkoholu. A v tomto případě jsou pokuty pořádně mastné - v přepočtu až 80 tisíc korun!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz